ویلا شمال
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
اجاره خودرو
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :safaralamo
تاريخ: ۱۳ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۵:۴۵

محبوب ترين ها در اجاره خودرو

هر روز در اجاره خودرو پارسي ما خودروهاي خود را به تعداد زيادي از مسافران و مسافران از هر قسمت از جهان در فرودگاه آمستردام و فرودگاه روتردام اجاره مي كنيم.

 

با وجود عقبگردي ها، مقصد ها و انگيزه ها، ما مي توانيم الگوي خاصي را در اجاره خودرو در نظر بگيريم.

اجاره خودرو در طول سال

اجاره خودرو پارسي اتومبيل هاي مختلف اجاره اي را در انواع مختلف قيمت گذاري مي كند. در طول سال، بخش B بيشترين اجاره است.

اين طبقه شامل اتومبيل هاي اجاره اي مانند رنو كلو، فولكس واگن پولو، فورد فيستا، پژو 208 و ديگر خودروهاي مشابه است.

چرا اين بيشترين طبقه اجاره شده است؟ اول از همه، به اين دليل كه دسته B سودمند است و در مرحله دوم، به رغم حجم جمع و جور، آن مقدار زيادي از فضاي لوكس و چمدان را فراهم مي كند. اين خودرو هاي اجاره اي 29 تومان ، – همه در يك روز. علاوه بر اين، در حالي كه در هلند و بلژيك اقامت داريد، يك جي پي اس رايگان دريافت خواهيد كرد.

يك رده نزديك به رده A است. اين رده ارزان تر از دسته B است و براي 90 تومان هزينه مي كند – همه در يك روز. اين خودرو هاي اجاره اي داراي مزاياي مشابه با دسته B، مانند GPS رايگان، اما در اندازه هاي جمع و جور تر است.

محبوب ترين ها در اجاره خودرو پارسي

محبوب ترين ها در اجاره خودرو پارسي

بيشتر خودرو هاي اجاره شده در ميان مسافران

در طول فصل تعطيلات، مانند ماه هاي ژوئيه و اوت و در اطراف كريسمس تا روزهاي اول ژانويه، اتومبيل اجاره اي از اجاره خودرو بيشتر توسط مسافرين اجاره مي شود. تعطيلات اغلب استخدام رده O، شامل ماشين هاي ايستگاه مانند رنت ماشين مي شوند.

اتومبيل ايستگاه هاي بزرگ براي خانواده ها ايده آل است و فضاي بسيار زيادي براي چمدان ارائه مي دهد.

تفاوت بين مهاجران و مسافران

به طور طبيعي، بين رفتار اجاره اتومبيل بين مسافران و مسافران در هلند تفاوت وجود دارد. اجاره به طور متوسط 2 تا 4 روز است.

از سوي ديگر، از تعطيلات به طور متوسط بين 1 تا 8 هفته اجاره مي شود. مهاجران هلندي، كه به طور مداوم در كشور خود زندگي مي كنند، اغلب تصميم مي گيرند كه اقامت خود را با يك پرواز به يك مقصد آفتابي براي يك هفته اختصاص دهند.

اضافي هنگام اجاره خودرو

مهم نيست كه ماشين شما اجاره، در  اجاره خودرو شما مي توانيد به انواع اضافي. همانطور كه با هر ماشين استاندارد است، شما يك GPS رايگان را هنگام اجاره خودرو براي اقامت خود در هلند و بلژيك دريافت خواهيد كرد. علاوه بر اين، ممكن است به صورت رايگان اضافي را تعيين كنيد.

هنگامي كه در يك تعطيلات با خانواده است، مي توان صندلي كودك را براي يك قيمت غير مجاز 100 تومان ، (بسته به صندلي) اجاره كنيد. وب سايت Carrentalsparsi را براي بسياري از سرويس هاي اضافي بررسي كنيد.

محبوب ترين ها در اجاره خودرو

محبوب ترين ها در اجاره خودرو

آيا مي خواهيد به يكي از كنگره ها يا نمايشگاه هاي تجاري در آمستردام مراجعه كنيد و آيا مي خواهيد ماشين را اجاره كنيد؟ با يك ماشين اجاره خودرو پارسي شما مي توانيد مستقيم از فرودگاه آمستردام به آمستردام برويد.

طيف گسترده اي از اتومبيل هاي اجاره اي شما را قادر مي سازد تا يك ماشين اجاره اي را كه مطابق با تمام نيازهاي شماست، پيدا كنيد و بدون هيچ هزينه اي به مقصد خود برسيد.

آمستردام يك رويداد بزرگ، كنفرانس و نمايشگاه در آمستردام است و 50 كنفرانس بين المللي و 70 نمايشگاه در هر سال دارد. سالانه، آمستردام استقبال مي كند تا نيم ميليون بازديد كننده. در ماه هاي آينده، مركز نمايشگاه و كنفرانس داراي تعداد كنفرانس هاي جالب و نمايشگاه هاي تجاري است.

اجاره خودرو به صورت الكترونيكي

بزرگترين انجمن حرفه اي در جهان است كه به منظور پيشبرد نوآوري هاي تكنولوژيكي و برتري به نفع بشر اختصاص داده شده است. كنگره بخش ها مكان ايده آل براي شبكه سازي و تبادل دانش در زمينه نوآوري و شكل دادن به آينده اجاره خودرو است.

آيا شما در زمينه تكنولوژي و محتوا در ارتباط با رسانه هاي الكترونيكي و سرگرمي كار مي كنيد؟ اجاره خودرو مهمترين نشست جهاني براي 50،000 متخصص از بيش از 170 كشور است. در طول نمايشگاه، اين حرفه اي ها قادر به بحث، جمع آوري اطلاعات و شبكه هستند.

22 تا 26 سپتامبر، كنفرانس و نمايشگاه انرژي خورشيدي اروپا

اتحاديه اروپا اجاره خودرو بزرگترين كنفرانس بين المللي در زمينه تحقيقات فتوولتائيك، فن آوري ها و برنامه هاي كاربردي به عنوان يك نمايشگاه بزرگ بين المللي در بخش است. ديگر رويدادها، نمايشگاه ارائه مي دهد فرصت براي شبكه و تجارت، بلكه ارائه و بحث در مورد آخرين تحولات و نوآوري در زمينه

در 11 دقيقه از فرودگاه آمستردام به آمستردام

در هنگام اجاره خودرو در تهران ، خدمات فرودگاه  تضمين مي كند كه شما مي توانيد از اسپيپول به فرودگاه آمستردام در اسرع وقت دريافت كنيد. شما منتظر مي ماند و به ماشين اجاره خود هدايت مي شود و پس از آن فقط 11 دقيقه در پارك ماشين آمستردام وارد مي شويد.

سر به سمت برويد و سپس به برويد. خروج از را بگيريد ، و شما قادر خواهيد بود كه آمستردام را مشاهده كنيد.

در طول اقامت خود در هلند شما يك جي پي اس رايگان توسط اجاره خودرو به شما ارائه مي شود. به اين ترتيب، مركز كنگره را حتي آسان تر خواهيد يافت.

كجا ماندن؟

رزرو هتل قبل، پس از و يا در طول كنفرانس در آمستردام ؟ هتل هاي زيادي در نزديكي فرودگاه آمستردام و آمستردام وجود دارد. هنگام رزرو در در ، در هتل در ، در هتل در يا در در ، ما مي توانيم اجاره و يا اجاره خودرو را در هتل انتخاب كنيم .

تعجب آور كه هتل اين خدمات را دارد؟ ليست هتل ما را بررسي كنيد.

مناظر نزديك آمستردام RAI

آيا ميخواهيد پس از نمايشگاه (ها) برخي از مناظر در هلند را با خانواده، دوستان و همكاران خود ببينيد؟ آمستردام براي (ناحيه كانال) مشهور است. در كنار كانال ها، زيباترين ساختمان هاي تاريخي از “عصر طلايي”، با معماري كلاسيك قدم زده، بند هاي گردن، نمادهاي ساعت و نما ها است.

آيا مي خواهيد بيشتر از هلند را كشف كنيد؟ وبلاگ ما در مورد 6 برجسته در هلند را بخوانيد. 

 

New layer...
نويسنده :safaralamo
تاريخ: ۱۳ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۳:۱۲

اجاره خودرو براي جلوگيري از ترافيك

براي بسياري از مسافران هلندي ترافيك روزانه يك ناراحتي بزرگ است. پس از همه، آنها زمان زيادي را صرف مي كنند كه مي تواند در يك راه لذت بخش تر و معني دار صرف شود … با اجاره خودرو ما مي دانيم شما دوست نداريد منتظر بمانيد.

 

بنابراين تنها انتظار يك ماشين اجاره شما است – و اين براي شما براي رسيدن به فرودگاه است!

شما فقط به سمت راست برويد. پس از آن، اين تنها يك مسئله اجتناب از ترافيك است.

و اين پنج نكته براي انجام اين كار است:

اجاره خودرو و ليست قيمت

اجاره خودرو و ليست قيمت

از ساعت هاي اجاره خودرو عجله اجتناب كنيد

ساعت صبح صبح در هلند با ساعت 7:00 شروع مي شود و تا ساعت 9 صبح ادامه مي يابد. اوج شبانه از اواسط پنجاه تا شش سي سال طول مي كشد. از آنجا كه اين قله ها قابل پيش بيني هستند، آنها نيز از اجتناب از آن آسان هستند.

اگر قرار ملاقات هاي خود را در خارج از زمان اوج و جلوگيري از جمعيت ايجاد كنيد، تمام مسير خود را به سمت خود مي كشيد. آسان نخود فرنگي!

از بزرگراه اجتناب كنيد

كلمه هلندي براي “بزرگراه” اجاره خودرو است كه تقريبا به “جاده سريع” ترجمه مي شود. اين كلمه همه را مي گويد: اگر هيچ ترافيكي وجود نداشته باشد، سريع ترين راه براي رفتن است.

اما اگر سيستم ناوبري شما به شما مي گويد كه يك قاشق غذا خوري جلوتر است، ممكن است يك راه گشت و گذار كمي براي صرفه جويي در وقت باشد. گاهي اوقات آن را حتي كمك مي كند تا يك را بعد از آن به جست و خيز بخشي از مربا. و شما بيشتر از هلند در حالي كه شما در آن را ببينيد!

از نكات ملاقات بهتر فكر كنيد

بخش هاي زيادي از هلند وجود دارد كه تقريبا هيچ ترافيكي وجود ندارد. اجاره خودرو پارسي يك بخش بزرگي از هلند شمالي … بنابراين اگر شما در حال برنامه ريزي يك قرار ملاقات مهم هستيد، ممكن است سعي كنيد براي پيدا كردن يك محل ملاقات در يك منطقه بدون مرز. به اين ترتيب، همه شما مي توانيد از ترافيك جلوگيري كنيد.

چهره خود را به صورت ملاقات قرار دهيد

يك دندانپزشك نمي تواند حفره ها را از خانه بريزد و در عوض، مكانيزم نيز به خوبي كار مي كند. اما به لطف اينترنت و اختراع فراخوان كنفرانس، اكثر ما مي توانيم با قرار ملاقات كمتر به صورت مواجه شويم.

با استفاده از استفاده هوشمندانه از گزينه هاي ارتباطي مدرن، شما فقط مي توانيد نوشيدني يك فنجان قهوه خوب تا زماني كه بدترين ترافيك پايان يافته است. و هنوز تمام كارهاي شما انجام شده است. حالا اين پيروزي است

اجاره خودرو براي جلوگيري از ترافيك

اجاره خودرو براي جلوگيري از ترافيك

لطفا از خط اكسپرس استفاده كنيد

بنابراين، اين بسيار عملي است. در هنگام رانندگي در بزرگراه، آيا علامت سبز بر روي علامت ماتريس بالاي شانه جاده داريد؟ اگر چنين است، خط اضطراري به عنوان يك خط اكسپرس عمل مي كند و مجاز است كه از طريق خط مداوم به خط و يا از آن عبور كند.

همان قوانين مربوط به اين خطوط اكسپرس، همانند ديگر خطوط بزرگراه است. آيا قرمز “X” بالاي خط وجود دارد؟ سپس به خطوط بزرگراه عادي بازگرديد. استفاده از همه خطوط موثر به ما كمك مي كند تا از ترافيك جلوگيري كنيم.
ذن در مورد آن مربا باشيد

هيچ يك از اين راهنمايي ها به وضعيت شما اعمال نمي شود؟ در آن صورت بهتر است زمان بيشتري را صرف جابجايي در ترافيك كنيد.

برخي از آهنگهاي خوب را با هم بخوانيد، يك كتاب صوتي بسازيد، يك دوره زبان را بخوانيد يا تعطيلات بعدي خود را در جاده ها برنامه ريزي كنيد … يا يك نفر ديگر را خوشحال كنيد و از مادر خود با ماشين تماس بگيريد!

دست ها رايگان است البته شما همچنين مي توانيد سعي كنيد خيلي از ذن در مورد مربا و لذت بردن از روزانه خود را از تمركز مجازي.

به ياد داشته باشيد: به محض اين كه دوباره به راه خود ادامه داديد، در مورد مربا فراموش خواهيد شد.

هنگام سفر به هلند براي تعطيلات و يا كار، شما هميشه مي توانيد يك ماشين را در فرودگاه اجاره كنيد.

با اين حال، اگر مي خواهيد در فرودگاه بپردازيد، اغلب مجبور خواهيد بود در صف ايستاده باشيد، و اين احتمال وجود دارد كه خودرويي كه مي خواهيد اجاره كنيد، فقط به شخصي كه در مقابل شما اجاره شده است اجاره كنيد. رزرو پيش روي ماشين خود را در اجاره خودرو پارسي اجاره اتومبيل مي تواند جلوگيري از پيچ و تاب با ماشين دو برابر اندازه و يا قيمت شما در ذهن داشت.

خودرو شما در انتظار است

پس از ورود به فرودگاه در هلند، شما يك قدم جلوتر است. در حالي كه ديگران ايستاده اند، به پاركينگ اجاره ماشين برويد و يا در شاتل كرايه ماشين حمل و نقل مي شوند، شما را در سالن ورودي توسط يكي از كاركنان اجاره خودرو پارسي ما انتظار مي رود كه شما را به انتخاب وسيله نقليه خود را به شما هدايت، بنابراين شما مي توانيد به عنوان سريع در مقصد نهايي شما.

اين آسان است!

هميشه اجاره خودرو مناسب است

بدون رزرو بدون اطلاع قبلي كه ماشين در دسترس خواهد بود. خودرو اجاره اي كه در ذهن داشتيد مي توانيد از قبل اجاره كنيد. كه بيشتر از زمان منجر به طيف وسيعي از قيمت مي شود.

هنگام اجاره يك خودرو به عنوان يك گروه ممكن است اتفاق بيفتد كه شما بايد با فضاي صندلي و محفظه فضايي تنگ تر شويد.

اما همچنين در صورت تمايل خاص مانند اجاره صندلي كودك يا زنجيرهاي برفي، اجاره ماشين ممنوع است.

آيا مي خواهيد مطمئن شويد كه يك ماشين اجاره اي را به نفع خود دريافت مي كنيد؟ با پيشبرد رزرو مي دانيد كه ماشين درست مي كنيد.

 

تفاوت قيمت وجود ندارد

بزرگترين پوزيسيون كتاب پيش از آن است كه بدانيد ماشين شما درست است. شما همچنين دقيقا مي دانيد كه هزينه ها چيست.

هنگام اجاره يك خودرو در فرودگاه، تضمين دريافت يك خودرو اجاره اي در محدوده قيمت رنت ماشين شما وجود ندارد. بيشتر اجاره خودرو ها اغلب در طول فصل اجاره مي شود، بنابراين شما مجبور به اجاره در محدوده قيمت بالاتر.

اگر شما از قبل در پارسي اجاره خودرو كتاب رزرو مي توانيد 100٪ همه نرخ هاي تمام عيار و بدون شرايط مزاحم لذت ببريد.

اجاره خودرو در خارج از كشور

اجاره خارج از كشور مي تواند بسيار دشوار باشد اجاره خودرو اغلب با همه در قيمت ها تبليغ مي كند، اما هنگام خواندن شرايط، ماشين به طور كامل بيمه نمي شود.

همچنين قيمت خودرو مي تواند گران تر از آنچه شما انتظار داريد با داشتن بيمه هاي چندگانه داشته باشيد.

بنابراين، هميشه قرارداد را مطالعه كنيد و اطمينان حاصل كنيد كه واقعا به تمام بيمه هاي اضافي نياز داريد. 

نويسنده :safaralamo
تاريخ: ۱۱ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۹:۰۴

ماجراي تصادف با اجاره خودرو

مطمئنا هميشه يك شوك زماني است كه شما به ماشين آسيب مي رسانيد. اميدوارم كه شما خوب باشيد و نيازي به نگراني در مورد ماشين نيست، همانطور كه همه آن را اجاره مي كنيد.

 

با اجاره خودرو پارسي شما به خوبي بيمه مي شويد، زيرا حق بيمه براي استفاده از ماشين در اروپاي غربي همه در اجاره گنجانده شده است. بنابراين يك نفس عميق بكشيد، آسيب را بررسي كنيد و از دفتر ما تهران تماس بگيريد.

دوچرخه سواري لوكس و اجاره خودرو دوشنبه تا جمعه از ساعت 6:00 تا 20:00 و شنبه ها، يكشنبه ها و تعطيلات از ساعت 8:00 تا 15:00 باز است.

ماجراي تصادف با اجاره خودرو

ماجراي تصادف با اجاره خودرو

نكات ايمني

لطفا نكات ايمني زير را دنبال كنيد:

آيا تلفات وجود دارد؟ اولين كمك و يا 112 تماس بگيريد.
اول خودت را بگذار در صورت امكان به طرف مقابل احتياج داشته باشيد.
هميشه آرام و دوستانه باقي بمانيد.
قبل از انتقال وسيله نقليه خود: در بعضي از كشورها بايد منتظر بمانيد تا پليس بيايد.
در صورت امكان، به نزديك ترين محل امن رانندگي كنيد. در غير اين صورت، مثلث هشدار دهنده خود را پايين بياوريد و چراغ هاي سيگنال خود را روشن كنيد. تماس بگيريد تا وسيله نقليه خود را بكشيد
گزارش آسيب را در اسرع وقت، اما در محل امن.

در اجاره خودرو پارسي شما حداكثر در كمترين خودرو بيمه مي شود

وسايل نقليه ما براي آسيب رساندن به وسيله نقليه، ادعاهاي شخص ثالث، سرقت و تلفات مسافران بيمه مي شود. به عنوان يك ويزا، شما همچنين مي توانيد حداكثر خودرو در آسيب مالي است كه شما نمي توانيد از شخص ثالث بهبود مي يابند. بسته به نوع خودرو و در هر حادثه، شما با پرداخت حداكثر 50.00 يا 125.00 يورو پرداخت مي كنيد.

علاوه بر خسارت ناشي از شما، محاسبه نيز براي خرابكاري يا از دست دادن اسناد وسايل نقليه به عنوان مثال اعمال مي شود. در غير اينصورت از دست دادن كليدهاي ماشين و سوء استفاده نادرست استفاده مي شود. در اين موارد، متاسفانه، تمام هزينه ها براي شما است.
24/7 كمك هاي كنار جاده اي رايگان

با استفاده از اجاره خودرو از كمكهاي خودكار جاده اي براي كمك 24 ساعته 7 در سراسر اروپاي غربي استفاده مي كنيد. در صورت نياز، شما همچنين مي توانيد يك وسيله نقليه جايگزين كنيد. در موارد اضطراري، لطفا با شماره تلفن زير تماس بگيريد:

در صورت خرابي يا خسارت در تهران : 09124200059
در صورت خرابي يا خسارت در خارج از كشور:02122001718

بليط پاركينگ و سرعت بخشيدن

در صورتي كه مالك ماشين باشد، براي اولين بار يك بليط براي تخلف (ادعا شده) در طول دوره اجاره خواهد بود. پس از دريافت بليط، يك پرونده حاوي كپي از قرارداد اجاره نامه را ارسال كنيد.

صادركننده بليط سپس بليط را به آدرس خود ارسال مي كند و همچنين شما مي توانيد پرونده را نيز ارسال كنيد. مهم است كه ما آدرس پست صحيح خود را به ما ارائه دهيد تا از هرگونه ادعا در چكهاي مرزي آينده جلوگيري شود. ما هيچ اتهام يا هزينه اداري براي اين روش هزينه نمي كنيم.

چند هفته تعطيلات پيش رو، يا برنامه ريزي يك تعطيلات آخر هفته خوب؟ اگر شما يك ماشين در هلند نداريد، يك ماشين اجاره اي با كيفيت مي تواند دقيقا همان آزادي هايي را كه در ماه هاي تابستان دنبال مي كنيد به شما بدهد.

با انتقال اتوماتيك: پارسي داراي خودرو ايده آل براي هر مناسبت است. و تهويه مطبوع و جي پي اس براي غرب اروپا استاندارد شامل! اجاره خودرو پارسي به شما پيشنهاد مي دهد كه كوچكترين نرخ اجاره در بازار است!

اجاره خودرو پارسي در تهران

خودرو ايده آل براي يك سفر روزانه

منتظر يك روز خوب باشيد؟ در آن صورت شما يك خودرو كوچك راحت مي خواهيد كه كاملا مجهز است. ميلاد جديد ايده آل در هر راه است: راحت براي جمع و جور براي رانندگي در شهرستان، ويژگي هاي استاندارد خود را شامل فرمان قدرت، تهويه مطبوع و ناوبري داخلي براي غرب اروپا است.

شما در حال حاضر يك ميلاد يا يك مدل معادل آن را از 100 هزار به ازاي هر روز در اختيار داريد!

 

ارزانترين خودرو اجاره اي از فرودگاه تهران

براي جوانترين عضو خانواده رنو (يا مدل معادل آن) نرخ اجاره از 280 هزار تومان در روز شروع مي شود! رنو جمع و جور و همه جانبه، قدرتمند و مقرون به صرفه است. يك راننده چهار نفره با استانداردهاي كيفيت بالا و ايمني شما مي توانيد از رنو انتظار داشته باشيد.

اجاره خودرو ارزان و مستقيم از فرودگاه اسپيلف؟ خودرو ايده آل براي درايو راحت از A تا B است.

راحت ترين خودرو خانواده

مدل واگن ايستگاه فورد فوكوس ماشين كامل براي تعطيلات در هلند و يا در جاي ديگر اروپا است، با فضاي بيش از اندازه راحت براي شما و براي فرزندان شما، و همچنين مقدار زيادي از اتاق براي چمدان. به طور طبيعي، تهويه مطبوع، كيسه هاي هوا و راديو / CD خوب همه گنجانده شده است.

و به اين دليل كه كودكان بايد بتوانند به راحتي و با خيال راحت به عنوان خود سفر كنند، يك صندوق خودرو معتبر براي تنها 20.00 يورو (يك بار هزينه) اجاره كنيد.

اجاره بزرگ با انتقال اتوماتيك

اجاره خودرو پارسي  ارائه مي دهد انتخاب فوق العاده از خودروهاي اجاره استاندارد تغيير دهيد. با اين حال، اگر شما ترجيح مي دهيد به صورت اتوماتيك رانندگي كنيد، انتخاب مدل ها و قيمت هاي گوناگون نيز وجود دارد.

به عنوان مثال، هيونداي براي يك سفر روزانه ايده آل است، رنو كپچر و پورشه پانامرا براي تعطيلات طولاني تر با كودكان مناسب هستند و ولوو  يك خودرو كسب و كار اتوماتيك اتوماتيك فوق العاده است.

اضافي هنگام اجاره خودرو شما

مهم نيست كه چه خودرويي را در اجاره خودرو در تهران اجاره مي كنيد: جي پي اس و ايركو رايگان به طور استاندارد گنجانده شده است. شما همچنين مي توانيد يك راننده دوم را به صورت رايگان ثبت كنيد و هميشه بيمه هاي ايران و سامان براي كل اروپاي غربي بيمه مي شويد.

به دنبال خودرو ايده آل براي تعطيلات خود هستيد؟ در اجاره خودرو پارسي ، ما آن را داشته ايم. براي كسب اطلاعات بيشتر و پيشنهادات ويژه لطفا از وب سايت ما بازديد كنيد! 

نويسنده :safaralamo
تاريخ: ۱۱ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۳۰:۲۳

آمار فروش هيونداي در سال

هيونداي

فولكس‌واگن تنها شركتي نيست كه به دنبال خلع تويوتا هيونداي  به عنوان بزرگ‌ترين خودروساز جهان و سلطه بر بازار خودروي جهان است، بلكه جاه‌طلبي حتي به شركت‌هاي كره اي نيز رسوخ كرده است و ديگر اين شركت‌ها را نمي‌توان با 20 سال گذشته آن‌ها قياس كرد.

قطعات يدكي هيونداي

قطعات هيونداي و كيا نيز با شتاب بيشتري نسبت به هر شركت ديگري در حال توسعه بازارهاي خود مي‌باشند. اين دو شركت خواهر، اعلام كرده‌اند كه به لطف فروش بيش از انتظار در بازارهاي برزيل، چين و هند، مخصوصاً براي شاسي بلندهاي توسان و سانتافه، در سال جاري پيش‌بيني فروش 8 ميليون دستگاه خودرو را دارند.

لوازم يدكي هيونداي

در بيانيه  لوازم هيونداي به هدف 7,860,000 دستگاه در سال 2014 اشاره شده كه در ده ماهه نخست سال تا 6,550,000 دستگاه آن محقق شده است. بنابراين رسيدن به فروش 8 ميليوني تا انتهاي سال، كاملاً در دسترس مي‌باشد.در مقايسه با اين آمار، بايد فروش فولكس‌واگن را متذكر شد كه در سال 2013 توانسته 9,730,000 دستگاه خودرو را به فروش برساند و پشت سر تويوتا با فروش 9,980,000 دستگاه قرار بگيرد.

  

نويسنده :safaralamo
تاريخ: ۱۱ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۲۷:۴۷

هيونداي سوناتا مدل 2015

هيونداي

قطعات هيونداي سوناتا در كمال تعجب، در يك مدت كوتاه از يك مدل سطح پايين و خجالت‌زده به يكي از خودروهاي رقابت‌كننده واقعي در سطح استاندارد تبديل شده است. هر نسل جديد از اين خودرو، تغييراتي قابل‌ملاحظه نسبت به قبل ارائه داده است.به نظر مي‌رسد دوران سخت‌كوشي هيونداي به يك نتيجه مناسب رسيده است. هيونداي سوناتاي ۲۰۱۵ يك نسخه بهينه‌سازي شده و بازنگري شده از نسل قبل اين خودرو است
«حفظ شرايط» بيشتر در طراحي داخلي و خارجي خودروي جديد نمود پيدا مي‌كند. جلوبندي سوناتا در حال حاضر توسط دماغه گرد و جلوپنجره برجسته آن پوشيده شده است

قطعات هيونداي

لوازم هيونداي بخش عمده‌اي از افزايش هزينه‌هاي خود براي مدل سوناتا را صرف مواد عايق صدا، سيستم تعليق عقب مولتي‌لينك، بهينه‌سازي موتور پايه ۲/۴ ليتري چهار سيلندر (موتور مورد استفاده در تريم اسپورت تست شده) براي توليد قدرت در بازه دور موتور مناسب و ايجاد صلبيت بيشتر در پوشش‌هاي ساب‌فريم براي بهبود كيفيت و دقت فرمان كرده است. اين موارد اگرچه تجهيزات بسيار شاخصي نيستند
در سيستم تعليق عقب كنوني، به‌جاي يك لينك در هر طرف، از دو لينك پايين استفاده شده است و در تركيب با كاليبره تازه سيستم تعليق، كيفيت سواري را بدون تغيير در هندلينگ ارتقا داده است. تيونينگ سيستم تعليق مدت‌ها از نقاط ضعف هيونداي به شمار مي‌رفته است؛

لوازم هيونداي

ولي بدنه سوناتاي جديد در بسياري از شرايط سخت رانندگي به‌خوبي كنترل شده است. از ديگر مشكلات ثابت هيونداي، عدم توانايي آن در ساخت و بهينه‌سازي يك سيستم فرمان مناسب بوده كه در مدل جديد سوناتا نيز تا حدودي برطرف شده است. البته با وجود خودروهايي مانند هوندا آكورد و مزدا 6، هيونداي سوناتا شايد بهترين در كلاس خود نباشد، ولي سيستم فرمان، حالت متناسبي پيدا كرده و نسبت به مدل قديمي، قابليت اطمينان بيشتري دارد. عملكرد سيستم ترمز سوناتا نيز بسيار خوب است. در تست توقف از سرعت ۱۱۲/۶۵ كيلومتر بر ساعت، در ۵۰/۲۹ متري ايستاده كه نزديك به بالاترين عملكرد در اين كلاس است. 

نويسنده :safaralamo
تاريخ: ۱۱ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۲۵:۳۱

بالا بردن برد خودروهاي هيدروژني

قطعات هيونداي

هيونداي از پرده‌برداري از خودروي هيدروژني جديدي خبر داده است. در حال حاضر مدل ix35 با پيل سوختي به‌عنوان اولين خودروي توليد انبوه هيدروژني در جهان لقب گرفته است و حالا كمپاني سازنده براي قطعات يدكي هيونداي  پيگيري اين مسير تلاش را آغاز كرده است.

هيونداي

مدل بعدي خودرويي جديد و پايه هيدروژني خواهد بود نه تغيير يك خودروي متداول از محصولات هيونداي به خودروي هيدروژن سوز. هيونداي از جزئيات طرح خود صحبتي به ميان نياورده است و حتي سبك بدنه اين خودروي هيدروژني دقيقاً معلوم نيست ولي به‌احتمال‌زياد يك خودروي كراس اور خواهد بود.

لوازم هيونداي

هر چه كه هست، سا هون كيم، رئيس تحقيقات خودروهاي هيدروژني كيا-هيونداي قول داده است كه برد 500 مايلي (804 كيلومتري) براي اين خودرو فراهم مي‌كند و حداكثر سرعت آن به 176 كيلومتر در ساعت خواهد رسيد. اين ارقام به شكل قابل‌توجهي از برد 594 كيلومتري و سرعت 160 كيلومتر بر ساعتي توسان هيدروژني بالاتر است لوازم يدكي هيونداي زمان دقيق عرضه اين مدل براي فروش را ذكر نكرده ولي به نظر مي‌رسد در انتهاي اين دهه ميلادي يعني نزديك سال 2020 احتمالاً زمان ورود اين خودرو به بازار جهاني باشد. 

نويسنده :safaralamo
تاريخ: ۱۱ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۲۲:۰۴

هيونداي سوناتا هيبريدي

هيونداي مقرون به صرفه

پرده برداري لوازم  هيونداي با مصرف سوخت 5.5 ليتر . سدان محبوب كره اي، از ويژگي‌هاي جالبي سود مي‌برد كه آن را مقرون‌به‌صرفه و باارزش مي‌نمايد.سيستم هيبريدي يا تركيبي اين خودرو شامل يك موتور بنزيني با تزريق مستقيم سوخت GDI با حجم 2.0 ليتر و قدرت 154 اسب بخار و گشتاور 190 نيوتن متر و يك موتور الكتريكي 51 اسبي و 205 نيوتن متري است. موتور بنزيني شامل 4 درصد رشد در نيروي توليدي و 5.5 درصد رشد در توليد گشتاور است. قدرت خروجي موتور الكتريكي هم 8.6 درصد بهبود يافته است.

هيونداي

 

براي تأمين انرژي موتور الكتريكي از باتري‌هاي ليتيوم پليمر با ظرفيت 1.62 كيلووات ساعت استفاده شده است. اين در حالي است كه ظرفيت نسخه‌هاي قبلي تنها 1.43 كيلووات ساعت بود. باتري‌ها نيز در زير بدنه جاي گرفته‌اند كه  قطعات هيونداي باعث شده تا فضاي حمل سرنشين و بار تغييري نداشته باشد. بدين ترتيب، ميزان فضاي بار نسبت به مدل قبلي، 10.5 درصد افزايش يافته است.

لوازم هيونداي

موتور بنزيني، نيروي خود را از طريق يك گيربكس شش سرعته خودكار به چرخ‌هاي جلو ارسال مي‌كند. موتور الكتريكي نيز با گيربكس جفت شده و مبدل گشتاور نيز حذف و از كلاچ سبك‌تر و كارآمدتري استفاده شده استتفاوت‌هاي ظاهري اين مدل با نسخه‌هاي عادي، شامل جلوپنجره شش ضلعي بزرگ‌تر و برجسته‌تر، چراغ‌هاي جلوي HID و نوار كروم زير درها، چراغ‌هاي عقب با گرافيك متفاوت، ديفيوزر عقب و چرخ‌هاي 16 و 17 اينچي جديد مي‌شود. زير خودرو نيز يك كفي كاملاً صاف وجود دارد و ضريب آئروديناميكي آن به رقم بسيار جالب 0.24 رسيده است. 

نويسنده :safaralamo
تاريخ: ۱۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۵۴:۴۲

چگونه خودرو را در زمستان آماده كنيم

هرچند كمبود بارش و خشكسالي باعث شد كه چندان روي زيباي پاييز را شاهد نباشيم، اما با اين همه فصل برگ‌ريزان نيز به فرجام رسيد و نوبتي هم كه باشد، موسم سرماي زمستان است. با آمدن زمستان، سرماي منجمدكننده و يخ و برف، حتي جابه‌جايي‌هاي كوتاه هم مي‌توانند به يك تصادف منجر شوند. همان‌گونه كه بدن انسان نيز با سرما و گرما سر ناسازگاري دارد، آب‌وهوا خودروي شما را نيز از اذيت و آزار بي‌نصيب نمي‌گذارد. هرچند كه از ديرهنگام كشور ما ايران آب‌وهوايي عموماً گرم و خشك را پذير بوده و جز در بخش‌هايي از شمال، شمال غربي و غرب كشور، زمستان ديگر استان‌ها بي‌شباهت به خرماپزان تابستان نيست. اما به‌رسم هرسال، براي ساكنان اين نقاط و كساني كه قصد سفر به آنجا را دارند، بهتر آن‌كه به يادآوري نكاتي براي مسلح كردن خودرو در برابر هواي سرد بپردازيم.

قطعات يدكي هيونداي

چگونه خودروي خود را آماده زمستان كنيم؟

در صورت امكان، چه‌بهتر كه مركب دلبند خود را جز در گاراژ و يا زير سايبان رها نكنيد. چراكه تراشيدن يخ از روي پنجره در نخستين ساعات بامداد، كار چندان جالب و دلگشايي نخواهد بود. به‌علاوه دور نگه‌داشتن يخ از رنگ بدنه خودرو، به حفظ پرداخت آن كمك مي‌كند. اگر گاراژ يا سايباني دم دست نيست، حداقل روكشي براي خودرو خريده تا برف و يخ از پيكره آن دور بماند. به ياد داشته باشيد كه براي از بين بردن نمك از روي روكش، هرچند وقت يك‌بار آن را بشوييد.

لوازم يدكي كيا

چگونه خودروي خود را آماده زمستان كنيم؟

باتري خودرو و انسان هردو در يك چيز اشتراك دارند …… از سرما متنفرند. حتي يك باتري سالم نيز اگر با آب‌وهوا نسازد، خودروي شمارا بي استارتر رها مي‌كند. بد نيست بدانيد كه به دليل سرما، شايد تا نيمي از نيروي باتري از بين برود. بنابراين پيش از اين‌كه در سرماي زمستان به خاطر خرابي باتري كاسه چه كنم به دست بگيريد، باتري مستهلك خودرو را تعويض و يا دست‌آخر آن را براي تست به يك تعميركار بسپاريد. چون اين تست‌ها 100 درصد هم دقيق نيستند، چه‌بهتر كه يك جفت كابل جامپر هم در جعبه ابزارتان داشته باشيد. چه باتري را تعويض كنيد چه نكنيد، در طول سال نيم‌نگاهي هم به قطب‌هاي باتري داشته و با جوش‌شيرين، آب و برس فلزي به جان آن‌ها بيفتيد تا مبادا با زنگ‌زدگي و رسوب اين فصل زيبا را به كامتان تلخ كنند.

 

قطعات هيونداي

معاينه فني را از ياد نبريد

چگونه خودروي خود را آماده زمستان كنيم؟

درست مثل سر زدن خودمان به دكتر، بد نيست گاه و بي گاه خودروي خود را نيز به متخصصي مجاز بسپاريد تا از سلامت تمامي اجزا اطمينان حاصل كنيد. البته در صورت نياز، خود شما هم مي‌توانيد دست به آچار برده و معاينه خودرو را انجام دهيد هرچند خوددرماني چندان توصيه نمي‌شود.

يك مكانيك خبره شما از وضعيت سيستم‌ها و قطعات مختلف خودرو از قبيل رادياتور، ترمز و … با خبر كرده و در همين حين به شما اطمينان مي‌دهد كه مايعات مختلف آن ازجمله ضد يخ، روغن ترمز، روغن موتور و … در سطح مناسبي هستند. همچنين بهتر اينكه هميشه حداقل نيمي از باك خودرو را پر گذاشته تا مبادا لوله‌هاي انتقال سوخت يخ بزنند. تعويض روغن پيش از زمستان نيز بد ايده‌اي نيست.

لوازم يدكي هيونداي

زنجير چرخ يا تاير زمستاني فراموش نشود

چگونه خودروي خود را آماده زمستان كنيم؟

حال كه به وضعيت داخلي خودرو رسيدگي شده، نوبت اين است كه دستي بر سروگوش بيرون خودرو نيز كشيده شود. جاي تعجب نيست كه يكي از كليدي‌ترين موارد براي رانندگي بدون خطر در جاده‌هاي زمستاني، تايرهاي خودرو هستند.

ابتدا اطمينان حاصل كنيد كه عاج‌هاي تاير از 3.175 ميلي‌متر كوتاه‌تر نباشند تا مبادا مشكلي در چسبندگي به جاده به وجود بيايد. همچنين به دقت به دنبال قسمت‌هاي صاف شده، پارگي و خوردگي‌ها باشيد و در صورت لزوم تاير يا تايرهاي معيوب را تعويض كنيد. گفتني است كه نيم‌نگاهي هم به بالانس باد چرخ‌ها بيندازيد.

علاوه بر اين‌ها، اگر در مناطقي شديداً برف خيز سر و كار داريد، بهتر است زنجير چرخ و يا حتي تايرهاي زمستاني را مد نظر داشته باشيد. درحالي‌كه دومين مورد را معمولاً براي كل زمستان روي خودرو باقي مي‌نهيد، در هر زمان مي‌توان خودرو را از بند زنجير چرخ رها كرد. اين مورد تنها به سليقه شما باز مي‌گردد.

يك كيت شرايط اضطراري آماده كنيد

چگونه خودروي خود را آماده زمستان كنيم؟

براي سر در نياوردن در شرايط خطرناك، كارهاي زيادي از دستتان بر مي‌آيد اما بايد قبول كرد كه پيش‌بيني براي هر اتفاقي اساساً غيرممكن است. به همين خاطر جمع‌وجور كردن يك كيت اورژانسي براي بدترين وضعيت‌ها (ازجمله زلزله، بهمن، سيل و جنگ هسته‌اي) ايدهٔ بس درخشاني است.

به فكر تهيه چند بطري آب، كنسرو و ديگر خوراكي‌ها، منور، پتو، بيلچه، چراغ قوه، باتري و از همه مهم‌تر يك جعبه كمك‌هاي اوليه باشيد. اگر جمع‌وجور كردن اين موارد از حوصله شما خارج است، شايد در برخي فروشگاه‌ها كيت‌هاي آماده‌اي را نيز بيابيد. درصورتي‌كه مي‌خواهيد خيالتان از همه جهات راحت باشد، بد نيست كه يك پاور بانك با ظرفيت بالا، راديو و اره تاشو نيز به كيت ذكر شده بيافزاييد.

همچنين به فكر خريد بسته‌اي نمك براي آب كردن يخ هنگام گيركردن در آن بيفتيد. اگر نگران گيركردن در برف و سرماييد، پيشنهاد مي‌كنيم كه تمامي موارد بالا را جايي در صندوق عقبتان جاي دهيد.

كيسه شن خريد كنيد

چگونه خودروي خود را آماده زمستان كنيم؟

باور كنيد يا نه، اگر كاميونت يا خودرويي ديفرانسيل عقب داريد، كيسه شن يار و ياور شما خواهد بود. دو كيسه شن بزرگ خريده و آن‌ها را كف كاميونت يا صندوق عقب خودروي خود قرار دهيد. با اين كار وزن بيشتري بر روي محور عقب پخش شده و در نتيجه چسبندگي خودرو زياد مي‌شود.

در بدترين حالت و در صورت گير افتادن در برف، مي‌توان از اين شن‌ها براي ريختن زير تايرها و خلاص شدن از اين وضعيت بهره برد. خوشبختانه كيسه شن نيز نسبتاً ارزان بوده و در پيدا كردنش هم چندان سخت نيست.

برف‌پاك‌كن‌ها را چك كنيد

چگونه خودروي خود را آماده زمستان كنيم؟

باور كنيد آن لحظه كه هنگام رانندگي در برف و كولاك از پوسيده بودن برف‌پاك‌كن‌هايتان مطلع شويد، اصلاً خوشحال نخواهيد شد. تيغه برف‌پاك‌كن چندان گران‌قيمت نبوده و تعويض آن‌ها هم سخت نيست. اما متأسفانه اغلب از سلامت آن‌ها اطمينان حاصل نمي‌كنيم.

اگر آخرين باري كه تيغه برف‌پاك‌كن خودروي‌تان را تعويض كرده‌ايد را از ياد برده‌ايد، پيشنهاد مي‌كنيم خريد يك جفت از آن‌ها را مد نظر قرار دهيد. به ياد داشته باشيد كه برخي خودروها براي شيشه عقب نيز برف‌پاك‌كن دارند. بد نيست حالا كه دست به آچار شده‌ايد، نگاهي هم به واشر مخزن شيشه‌شور بياندازيد. 

نويسنده :safaralamo
تاريخ: ۱۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۴۵:۳۴

اجاره خودرو هاي تشريفات

اجاره خودرو هاي تشريفاتي فول امكانات و لوكس مي باشند كه براي جلسات كاري شما بسيار پسنديده است.

 

براي ملاقات هاي كاري مهم خويش با كمپاني هاي دروني و بيگانه و مراسم ها ميتوانيد يك خودروي تشريفاتي نوين با راننده اجاره كنيد.

اجاره خودرو هاي تشريفاتي

اگر براي مدتي مهمان اخص اي داريد كه برايتان مهم است كه خودرويي كه استفاده مي كنيد درخور شما و مهمانتان باشد با كرايه خودرو تشريفاتيو اجاره اتومبيل بدون راننده و يا اجاره خودرو با راننده، اجاره اتومبيل ساعتي، كرايه ماشين روزانه و كرايه خودرو ماهيانه مي توانيد.

خودروي متناسب براي جابجايي آنها داشته باشيد و سفر تو شهري يا برون شهري جذابي را براي خود و مهمانتان رقم بزنيد.

شما مي توانيد با لوكس ترين خودروهاي تشريفاتي و با مجربترين رانندگان تشريفاتي چيره به زبان انگليسي ، ترانسفرهاي تو شهري و برون شهري مدعوين دروني و بيگانه تان را به ما بسپاريد.

انجام كليه امور مربوط به حمل و نقل و جابجايي مدعوين دروني و بيگانه ارگانها، شركتها و كسان توسط نوين ترين خودروها و رانندگان كار آزموده با واگذاري گونه ها خودروهاي سواري با راننده هاي مجرب، پايبند و متخصص جهت مصارف شركتي، ارگاني و شخصي به صورت قراردادهاي ماهيانه و ساليانه با راننده در اختيار.

تشريفات در كشورها

تشريفات در كشورها و براي سران كشورها كه حائز صنعت خودروسازي هستند معمولا از خودروهاي ساخت كشور خويش براي تشريفات يا عبور و مرور فردي كاربرد مي كنند، كه سربلندي ابهت براي بنگاه اقتصادي مربوطه به آمار مي‌آيد از طرفي دولت‌ها نيز به صنعت خودرو كشورشان سربلندي مي كنند.

ما درمورد كشورهايي كه در اين صنعت ناتواني دارند، وضعيت به نوع اي ساير است.

كشورهاي لاغر در صنعت

فيدل كاسترو در نخستين سالهاي پيروزي انقلاب كوبا راهي نداشت جز آنكه از خودروهاي آمريكايي موجود در كشورش استفاده كند ولي در سال هاي بعد سرانجام روس ها به عنوان يكتا حاميان و هم فكران فيدل كاسترو چند ليموزن ساخت روسيه از كارخانه هاي زيل و گاز را براي او ارسال كردند.

خدمات آيين ها در ايرانخدمات آيين ها در ايران

خدمات آيين ها در ايران

صنعت خودروسازاي ايران نيز تاكنون حداقل يكبار دست به ساخت خودروهاي گزيده تر ليموزين زده است، ساخت نمونه شش درب از پژو 405 در حدود 15 سال قبل اتمام شد و تعداد محدودي از اين خودروها هنوز هم در خيابان ها ديده مي شوند.

بدين ترتيب اين ايام دولتمردان كشورمان معمولا از اجاره خودرو هاي تشريفاتي خودروهاي كهنه اروپاييي از انواع پژو و مرسدس بنز گرفته تا ب ام و هاي سري پنج و سري هفت استفاده مي كنند و جاي خالي يك اتومبيل تشريفاتي ايراني در كشوري كه خويش را مدعي قدرت اول خودروسازي خاورميانه مي داند، خالي به نظر مي رسد.

در اغلب مواقع، به انگيزه ريسك امنيتي بالايي كه براي سرنشينان اين خودروها هستي دارد، خودروها با درجات بالايي حفاظت شده و ايمن‌سازي مي‌شوند.

پس به كارگيري لفظ پوشش‌هاي زرهي يا ضدگلوله براي اين وسايل متحرك چندان هم شگفت نيست.

اين خودروها بدست سازندگان اتومبيل يا گروه‌هاي گزيده تر و متخصص ديگري تجهيز “افترماركت” مي‌شوند.

لفظ زرهي كه براي خودروهاي تشريفات دولت به پيشه مي‌رود به معناي تقويت و مصون‌سازي يك خودروي غيرنظامي است و با آنچه معمولا از يك خودروي ارتشي يا نظامي چشمداشت مي‌رود فرق دارد. 

نويسنده :safaralamo
تاريخ: ۱۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۳۸:۲۳

تاريخچه شركت خودرو سازي رولز رويس

تاريخچه شركت خودرو سازي رولز رويس خودرو رولزرويس از بهترين اتومبيل هاي ليموزين در عالم است. مهندس “رويس” همواره بهترين معيارها و استانداردها را براي ساخت خودرو هاي خود در نظر مي گرفت.

 

رولزرويس در سال 1906به عنوان شركت ساخت موتور هاي بادي (موتورهايي كه باجريان هواكار مي كند) توسط هنري رويس و چارلز استوارت، تأسيس شد.

در سال 1971بخش خودرو سازي اين شركت تحت عنوان رولزرويس موتور از كارخانه مادر كه ساخت موتور پيشرفته جت 211RB ضرر زيادي به آن زده بود متمايز شد و هويت مستقلي به خود گرفت.

از اين تاريخ لغايت سال 1987 ازآنش رولزرويس تحت نظر دولت قرار گرفت تا اينكه در همين سال به عنوان سركت سهامي عام رولز رويس به بخش خصوصي سپرده شد.

تاريخچه شركت خودرو سازي رولز رويستاريخچه شركت خودرو سازي رولز رويس

“فردريك هنري رويس” “Frederick Henry Royce” در 27 مي 1863 ميلادي در آلوتن كم و بيش پترزبورگ به گيتي آمد. او پسر يك آسيابان بود كه در كارش ورشكست شده بود. وي كه كوچك ترين فرزند خانواده بود، بعد از ورشكستگي كمپاني اجاره اي والد و مرگ نابهنگام وي، تامين بخشي از هزينه چهار خواهر و دوست ساير خويش را به عهده گرفت.

اجاره خودرو

در اوايل دوران حيات خود مشاغل متعددي از قبيل روزنامه فروشي و پادويي و تلگراف خانه داشت كه اين كارها مايه شد كه وي فقط يك سنه به مدرسه برود. پيش از اينكه او در راه آهن بزرگ شمال شاگردي و نوآموزي را شروع كند، مخارج حيات اش به وسيله عمه اش پرداخت مي شد.

دشواري ها و مصائب مادي به طور يكباره و خيلي زودرس، تعليمات كارآموزي اش را فسخ نمود و او را مجبور كرد كه در يك كمپاني فرآوري كننده آلت استخدام شود.

وي در اوقات فراغتش به مطالعه دروس مهندسي برق مي پرداخت و اين مطالعه و ميل به سوي مسايل فني سبب گرديد الي با يك شركت مهنسي برق رابطه پايدار كند. سه سنه پس از گذراندن مدت كوتاه در يك شركت قطعه سازي به لندن مراجعت و در شركت روشنايي و قدرت الكتريكي استخدام شد.

وظيفه وي در اين شركت تامين روشنايي و روشنايي خيابان هاي ليورپول بود. پيش از تأسيس شركت مهندسي برق و الكتريكي خود، در منچستر با سرمايه اندكي كه بعد انداز كرده بود – حدود70 پوند – شركتي براي تامين برق در كارگاه ها به نام FH رويس را پايه گذاري و تأسيس كرد.

اجاره خودرو رولز رويساجاره خودرو رولز رويس

در اين شركت بود كه دينام و جرثقيل هاي الكتريكي را ساخت و با سرمايه به دست آمده توانست كارخانه خود در منچستر را تأسيس كند و توجه خويش را معطوف ساخت موتور اتومبيل كند.

نخستين خودرو رويس، يك چهارچرخه فرانسوي ناقص بود كه جانشين يك مدل فرانسوي ديگر شد. در طي سال هاي 1901 لغايت 1903 ميلادي، موتور هاي مدل دو سيلندر Decauville و دوديون را ساخت.

اجاره خودرو در تهران

اين خودرو يك مدل دو سيلندر ناصاف و خشن و پر سر و صدا بود كه در طرح آن رويس دگرگوني ها قابل توجهي به وجود آورد و پس از آن نخستين اتومبيلش به نام رويس با موتور دو سيلندر و 10 اسب بخار را در سال 1904 ساخت.

رويس، اتومبيل دو سيلندري ساخت كه هر چند موفقيت تجاري گزيده تر اي را نصيبش ننمود وليكن عالي تر از مدل هاي مثل فرانسوي اش بود. هنري با شناسايي يگانه از مديران نمايشگاه دارش با چارلز رولز آشناشد.

“چالز استوارت رولز” “Charles Stewart Rolls”متولد لندن پسر نخست بارون لانگتوك بود كه از فروش كالسكه هاي بدون اسبش كاميابي و ترقي قابل توجهي كسب كرده و فرد نسبتا مرفهي بود، چرا كه درشكه هايش را به طبقه اعيان و اشراف مي فروخت.

او اشتباهات زيادي در ابتداي كار مرتكب شد ولي در آينده اين اشتباهات را اصلاح كرد. چارلز رولز از دوران كودكي به تعمير موتورهاي ماشين علاقه بسياري داشت.

وي در سال 1902 كار خويش درزمينه خودرو را با صادر و وارد كردن خودرو هاي فرانسوي شروع كرد. چارلز اولين اتومبيلش را در سن 18 سالگي پيش از ورود به دانشگاه كمبريج ساخت.

با ساخت و فرآوري اتومبيل، وي اقدام به فروش انواع خودرو نمود. ليكن پس از اينكه هنري رويس خودرو استثنايي خود را توليد كرد، رولز در هتل Midland منچستر ترتيب ملاقاتي را با وي داد.

اجاره خودرو رولز رويس

 

نتيجه اين گفتگو عقد پيماني بين اين دو درگذشت بود كه به اتومبيل رويس بدست سرمايه و پول رولز رونق بخشيد. رويس پنج گونه اتومبيل متفاوت را توليد كرد، يك اتومبيل با توان 10 اسب بخار، يك اتومبيل با قدرت 15-20 (با موتور و شاسي مشابه) و يك خودرو شش سيلندر با 30 اسب بخار قدرت و اتومبيلي با همين نيرو و چهار سيلندر.

خودروهاي فوق در ماه دسامبر 1904 ميلادي در نمايشگاه پاريس به نمايش درآمدند. اين دو، همكاريشان با هم در گويه توليد اتومبيل را در سنه 1906 پيش درآمد كردند. در همان زمان “رولز” و “رويس” موافقت كردند كه اتومبيل هاي توليدي شان را از اين به بعد تحت عنوان “رولزرويس” بسازند و بفروشند. اين شراكت در واقع با نام “رولزرويس” به طور عملي قوت يافت.

موتور 6 سيلندري

 

رويس امور تفكيكي رابر عهده داشت و رولز امور بانكي و تجاري را بر عهده و سرمايه لازم براي ساخت اتومبيل چهار سيلندر را فراهم كرد.

اولين اتومبيلي كه با نام “رولزرويس” به فروش قبض مدل Silver Chost با موتور شش سيلندر دست نويس بود كه در سال 1906 توليد و در كمتر از يك سنه به عنوان بهترين اتومبيل سال دنيا برگزيده شد.

مشاركت اين دو همكار با هم بيش از 6 سنه طول نكشيد. زيرا چارلز در سن 32 سالگي در 12 جولاي 1910 ميلادي در سانحه هوايي درگذشت. وي نخستين بريتانيايي بود كه بر پرتو سقوط هواپيمايي درگذشت.

پس از اجل وي هنري رويس به انفرادي هدايت كارخانه رابر عهده گرفت. طي جنگ جهاني اول، رويس براي ارتش انگلستان موتورهاي هوا پيما توليد مي كرد. بعد از اتمام جنگ فرآوري موتور و شاسي خودرو را مجدد ابتدا كرد. وي به خاطر خدمات شاياني كه در مقوله ساخت موتور هواپيما و اتومبيل سپريدن داده بود در سنه 1930 لقب شواليه را آن خويش كرد.

رولز رويس در ساخت هواپيما

 

رولزرويس احد از مترقي ترين كارخانجات در زمينه ساخت موتور هواپيما است لغايت جايي كه موتور هواپيماي كنكورد توسط اين كارخانه ساخته شدند.

پس از اين اتفاق، رويس بنتلي موتور را خريداري كرد. وي در سن 70 سالگي در حالي كه مشغول كشيدن طرح هاي جديدي براي افزايش سرعت خودرو هايش بود درگذشت.

هنري رويس بسيار شغل مي كرد و نامدار بود و به اين انگيزه هيچ گاه به خانواده خود نمي قبض كه به همين انگيزه همسرش نيز او را رها كرد هيچ گاه يك وعده غذاي كافي نداشته و به همين علت جسم ضعيفي داشت. رويس كه در اواخر عمرش به كلي ضعيف و عليل گرديده بود.

عبارت اسم كارخانه

در پايان شغل بسيار سرانجام در تاريخ 22 آوريل 1933 چشم از جهان فرو بست. حال كارخانه اي كه اين مرد رنجور آن را پايه گذاري كرده براي ثروتمندان خودروهاي گران بها مي سازد.

آرم كارخانه “رولزرويس” عبارت است از يك گويه سياه كه در آن دو شماره حرف R انگليسي بر روي هم تأليف شده است. اين دو حرف معرف اسم آقاي رولز و رويس هستند.

بر روي جلو پنجره همگي رولز رويس هايي كه از سنه 1911 به بعد ساخته شده اند تنديس يك فرشته از جنس طلا پيمان گرفته كه اميلي اسم دارد و به عقيده بسياري اين فرشته تمثال دختري است كه آقاي رويس به آن دل بسته بود اما هرگز موفق به زناشويي با او نشد. برخي هم معتقدند اين فرشته نماد تسكين است و The Spirit of Extacy اسم دارد.

اين تنديس از طلاي 24 عيار و به روش ريخته گري سنتي ساخته مي شود كه اين مايه مي شود الي هيچ كدام از اين مجسمه ها كاملا همانند به هم نباشند. 

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ]