تور کربلا
فروشگاه اینترنتی
مبلمان اداری کلاسیک
ثبت شرکت - ثبت برند
مبلمان اداری
خرید بک لینک
فروش جوجه بوقلمون
فروش جوجه بوقلمون
ساعت دیواری
برچسب دیواری
تور مالدیو پاییز 96
تور سیشل پاییز 96
تور موریس پاییز 96
تور استرالیا پاییز 96
تور آفریقای جنوبی پاییز 96
تور پوکت پاییز 96
تور آرژانتین پاییز 96
تور مراکش پاییز 96
تور تایلند پاییز 96
تور برزیل پاییز 96
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
ساخت وبلاگ
تشك طبى
تور پوکت
تور تایلند
فروش سايت آماده
قطعات يدكي كيا . قطعات يدكي هيونداي . لوازم يدكي هيونداي . لوازم يدكي كيا
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/22  ساعت: ۱۸

حسگرهاي ويژه ايربگ در سقف هاي هيونداي

هيونداي

ايربگ‌هاي لوازم يدكي هيونداي به حسگرهاي ويژه‌ مجهزند كه در هنگام شناسايي شرايط نامساعد و يا ايجاد فشار اضافه و زياد  در هنگام واژگون شدن خودرو در كثري ثانيه كل سقف را فرا گرفته و از تماس بخش هاي تخريب‌شده سانروف با سرنشينان و از ورود بخش‌هاي مخروب به كابين ممانعت به عمل مي‌آورد.اين روزها سانروف‌هاي پانوراميك آخرين نياز و اولويت خريداران در خريد يك خودرو محسوب مي‌شوند. هيوندايي نيز اين روزها به دنبال جوابي است تا امنيت نقطه به نقطه و زواياي اين شيشه‌هاي سقفي را تامين كند. نكته‌اي كه با امنيت بيشتر مي‌تواند اولويت خريداران را در انتخاب خودرو تغيير دهد.

قطعات يدكي هيونداي  

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/21  ساعت: ۱۷

شركت ها و نمايندگان اجاره خودرو

مديران اجرايي، مديران اجرايي و كاركنان شركتهاي تجاري، شركتهاي حقوقي و شركتهاي مستقل، 6-7 نوامبر در مركز شهر هيلتون ميامي، يك شهر جديد و هتل مقر جديد براي كنفرانس سالانه، گرد هم آمدند.

 

در حال حاضر در سال ششم، اجلاس اجاره خودرو 251 اپراتور و نمايندگي فروش اجاره ماشين را پذيرفت. شركت كنندگان از چندين كشور از جمله ايسلند، نيوزيلند، اسپانيا، آلمان، پاناما و برزيل سفر كردند.

در اين سال، يك رويداد افزايشي افتتاح شد. در يك روز كامل برنامه نويسي در 8 نوامبر، كنفرانس ناوگان حمل و نقل در نظر دارد موضوع مربوط به تحرك هوشمند، از جمله وسايل نقليه مشترك و متصل و سيستم هاي حمل و نقل هوشمند باشد.

دستورالعمل اجلاس اجاره خودرو بر روي موضوع “مردم، فرايندها و سود” تمركز كرده است – ضروري است كه عمليات اجاره اي كارآمد و سودآور اجاره شود.

شركت ها و نمايندگان اجاره ماشين

شركت ها و نمايندگان اجاره خودرو

سخنگوي شركت اجاره ماشين

مايك پيتچر، سخنگوي، نويسنده و مشاور رهبري، سخنراني كليدي را با عنوان “هفت ائتلاف رهبري براي نژاد جديد رهبر” ارائه داد. همانطور كه مدير عامل شركت اجاره خودرو در تهران ، رنت ماشين با افزايش مشاركت كاركنان، نتايج كمتري را به دست آورد. او هفتمين را به عنوان خنده، يادگيري، گوش دادن، زبان، ، ميراث، و عشق ارائه داد.

جلسه ناوگان جم، يك بلوك دو ساعته برنامه نويسي اختصاص داده شده به مسائل ناوگان در اجاره اتومبيل، براي چهارمين سال متوالي بازگشته است.

اقتصاد اجاره خودرو

اقتصاددان ارشد شركت اجاره خودرو ، در مورد نحوه توفان هاروي، ايرما و ماريا در ناوگان خود در “بازخواني تصوير بزرگ 2017 و فراتر از آن” بحث كرد. براساس گزارش ، تجاري، دولت و ناوگان حمل و نقل اجاره اي مي تواند به تعداد زيادي به عنوان 18،500 واحد.

نيل آبرامز، بنيانگذار گروه مشاوره ابرامز، بيش از 40 سال دانش صنعت را به سمينار خود «تكامل صنايع دست اندركاران شخصي – و آنچه كه به اپراتورهاي اجاره اي امروزه مي دهد» به ارمغان آورده است.

او ارزيابي رشته هاي اصلي، حق راي دادن و بازار هاي مستقل براي درك تاثير مدل هاي جديد حمل و نقل، از جمله انتقال به وسايل نقليه الكتريكي و وسايل نقليه مستقل.

سمينارهاي متعددي بهترين شيوه براي اجراي يك كار اجاره ماشين را ارائه دادند.

موضوعات شامل فهم پردازش پرداخت، ايجاد نام تجاري از طريق رسانه هاي اجتماعي، چگونگي جلوگيري از اشتباهات حسابداري عمومي، ابزار پيشگيري از دعوي قضايي و راه هاي تقويت شاخص رضايت مشتري (CSI).

دو سمينار در اسپانيايي براي شركت كنندگان در آمريكاي لاتين ارائه شد.

نشست صبح روز دوشنبه، نشست آمريكاي لاتين به پرسش هاي مربوط به چالش هاي خاصي كه با اپراتورهاي اجاره اتومبيل در آمريكاي لاتين مواجه شد، پاسخ داد.

شركت كنندگان فرصت هاي مختلفي براي شبكه در سراسر رويداد داشتند، از جمله پذيرش سالن نمايشگاه، شام مشتري و شكستن شبكه. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/21  ساعت: ۱۷

11 ژانويه 2018

خودروسازان ايراني و مشتريان

 

هيونداي

خودروسازان ايراني همواره خسته و بي‌حالند قطعات يدكي هيونداي  و از فقر و نداري خود به‌كرات مي‌نالند. پول و وام را سخت دوست داشته و از رنج و زحمت فراري و گريزانند! عشق غريبي به نطق و خطابه داشته و از دل و جان، جماعت عكاس را خواهانند. خودروسازان ايراني، شعبده‌بازاني بس ماهرند و در فن تردستي كمتر همتايي در اين عالم دارند. آن‌ها گنجشك را چه عرض كنم، به وقتش مورچه را رنگ نموده و به‌جاي پورشه مي‌فروشند!

قطعات هيونداي

خودروسازاني ايراني مشتريان خوبي دارند؛ لوازم يدكي هيونداي  مشترياني چنان شيدا كه در شعله عشق دوست به‌تمامي فنا گشته‌اند. مگر نه اينكه از قديم گفته‌اند هر چه از دوست رسد نيكوست. خودروسازان ايراني دل در گرو چنين مشترياني دارند و از شماري “نق‌زن” و “پررو” بسي بيزارند!خودروسازان ايراني اهل رقابتند، اما رقابت در ميداني تك نفره كه در آن از رقيب خبيث هيچ اثري نيست!

لوازم هيونداي

خودروسازان ايراني بسي زود رنجند، روحيه شديداً حساس و لطيفي دارند. از ژرمن‌ها و ژاپني‌هاي عبوس و دقيق، سخت قطعات هيونداي دلگيرند و كره‌اي‌هاي پرمدعا را چندان خوش نمي‌دارند؛ اما در عوض، پِكني‌ها و پاريسي‌هاي مهربان را يار غمخوار و شريك ثابت خود مي‌دانند! 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/21  ساعت: ۱۶

خطاي ديد هنگام چرخيدن رينگ و لاستيك

كيا

اگرچه چشمان شما مي‌تواند سرعت‌هاي لوازم يدكي كيا فريم بيشتري را تشخيص دهد اما عموماً مغز تنها مي‌تواند در هر ثانيه تعداد 10 تا 15 تصوير را محاسبه و به آن واكنش نشان دهد. البته اين اعداد به واسطه تمرين‌هاي خاص مغزي و بسته به اينكه كدام بخش از چشم باعث برگرداندن اطلاعات مي‌شوند مي‌توانند افزايش يابند.
در بحث چرخ خودرو، بهترين راه اين است كه روي چگونگي حركت پره‌ها نسبت به سرعت پردازش سيستم ديداري خودتان تمركز كنيد. خب با يك مثال موضوع را شرح مي‌دهيم.

لوازم كيا

فرض كنيد رينگي داراي 4 پره بوده و هركدام در زاويه‌ي 90 درجه نسبت به يكديگر قرار گرفته‌اند و يك پره در موقعيت ساعت 12  قطعات يدكي كيا به‌صورت عمودي قرار دارد. اگر چرخ كمي به‌سوي جلو و موقعيت ساعت 2 حركت كند، مغز شما فريم بعدي را پردازش خواهد كرد به گونه‌اي كه چرخ طبق معمول در جهت رو به جلو حركت خواهد نمود.
هرچند، اگر چرخ با سرعتي بچرخد كه پره‌ها به فاصله‌ي 90 درجه‌ي دور چرخش خود برسند (موقعيت ساعت 3، 6، 9 و يا 12)، مغز شما گول خورده و فكر خواهد كرد كه چرخ ساكن باقي مانده و اين‌گونه به نظر مي‌رسد كه پره‌ها در موقعيت‌هاي اصلي خود ايستاده‌اند (درحالي‌كه اين‌گونه نبوده و آن‌ها مي‌چرخند).

قطعات كيا

اثر معكوس زماني ظاهر مي‌شود كه چرخ به سرعتي مي‌رسد كه پره‌ي واقع در موقعيت ساعت 12 در موقعيتي همانند ساعت 11 مي‌چرخد. مغز شما پس از اين كار نقطه‌ها را به هم پيوند داده و اين‌گونه نتيجه‌گيري  لوازم كيا خواهد كرد كه چرخ به سمت عقب مي‌چرخد.
بنابراين بجاي اينكه مغز شما چرخش در جهت عقربه‌هاي ساعت را به طرف ساعت 11 تفسير كند، به دليل نبودن سرعت پردازش آن را در جهت چرخش به عقب تفسير خواهد كرد. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/20  ساعت: ۲۰

برنامه ها و توليد خودرو جديد هيونداي و كيا در آمريكا

هيونداي

 

ظاهراً لوازم كيا و هيونداي كمپاني گفته  اند كه برنامه‌هايي براي سرمايه‌گذاري 3.1 ميليارد دلاري ظرف در سال  هاي آينده در آمريكا داشته اند  و پيش روي  كمپاني‌هايي چون فورد و جنرال موتورز در بحث تهديدات دونالد ترامپ براي وضع تعرفه‌هاي سنگين مي‌باشد.

كيا

بخشي از اين سرمايه‌گذاري در كارخانه‌اي جديد خواهد بود كه به‌صورت ويژه به توليد مدل‌هاي لوكس خودرو ها خواهد پرداخت.  اين كمپاني ها اميد دارند تا سال 2021 تعداد 6 مدل جديد از خ

محصولات خودرا معرفي نمايند. در اين كارخانه همچنين شاسي‌بلندهاي مخصوص بازار آمريكا توليد خواهد شد. اين ميزان سرمايه‌گذاري در نظر گرفته شده 50 درصد بيشتر از سرمايه‌گذاري 5 سال گذشته‌ي قطعات كيا و هيونداي در آمريكا بوده است. در دوره‌ي ذكر شده تنها 2.1 ميليارد دلار سرمايه‌ي شركت در اين آمريكا صرف شده بوده است.

قطعات هيونداي

مديرعامل  لوازم هيونداي در مصاحبه‌اي كه اوايل هفته با رسانه‌هاي عمومي داشته گفته است:
ما انتظار داريم اقتصاد آمريكا به سمت بهبود پيش رود و به دنبال قول‌هاي ترامپ مبني بر ايجاد 1 ميليون شغل در 5 سال تقاضاها براي خودروهاي مختلف افزايش پيدا كند. ما به‌طور فعال معرفي مدل‌هاي جديدي كه تقاضاي زياد دارند را در دستور كار قرار خواهيم داد.

قطعات كيا

اما قطعات هيونداي و كيا اولين كمپاني‌هايي نيستند كه اين  استراتژي مبني بر سرمايه‌گذاري و توليد بيشتر را در نظر گرفته‌اند. اخيراً فورد برنامه‌هاي جديد  خود را  براي افزايش توليد در آمريكا را اعلام كرد. فيات كرايسلر نيز بيش از يك سال پيش گفته بود كه سرمايه‌گذاري سنگيني را در تأسيسات توليد ميشيگان خود انجام خواهد داد. تويوتا نيز به همين ترتيب توسط ترامپ تهديد به وضع تعرفه‌هاي سنگين بر كرولاهاي توليدي در مكزيك خواهد شد. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/20  ساعت: ۲۰

كوچكترين كراس اوور هيونداي

هيونداي

 

كرتا  كوچك‌ترين و جديد ترين كراس‌اوور قطعات هيونداي است و براي بازارهاي خاص و ويژه  طراحي شده است. اين خودرو كه با نام IX25 هم شناخته مي‌شود توسط سرمايه‌گذاري مشترك هيونداي و شركت چيني «Beijing Grou» توسعه يافته و توليد آن در آوريل 2014 در چين آغاز شده است. همچنين كرتا يا IX25 علاوه بر چين در كشورهاي ديگري چون هند و روسيه هم توليد مي‌شود.

قطعات هيونداي

لوازم هيونداي براي اولين بار كرتا را در برزيل معرفي كرده است و قصد دارد به‌زودي آن‌را در اين كشور هم توليد نمايد. البته هيونداي براي برزيلي‌ها نسخهٔ فيس‌ليفت شده‌اي از كرتا را طراحي كرده است  و آن‌را رسماً در نمايشگاه خودرو سائوپائولو امسال رونمايي كرده . اين مدل فعلاً مخصوص بازار برزيل طراحي شده اما در آينده در ديگر كشورها هم عرضه خواهد شد.

لوازم هيونداي

در اين فيس‌ليفت بيشترين تغييرات در قسمت جلوي خودرو صورت گرفته است و در كل، خودرو از طراحي جسورانه‌تري برخوردار شده است. در قسمت جلو برخي عناصر طراحي   سانتافه الهام گرفته شده است كه شامل يك جلوپنجرهٔ شش‌ضلعي جديد با سه تيغه، سپر جديد با وردي هواي مركزي بزرگ‌تر و پروژكتورهاي جديدي افقي مي‌شود. همچنين گرافيك داخلي چراغ‌هاي جلو هم تغيير كرده و در داخل آن‌ها چراغ‌هاي روشنايي در روز تعبيه شده است. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/20  ساعت: ۲۰

وزير صنعت به قول خود عمل كرد

كيا

قول مساعد وزير صنعت مبني بر بازگشايي  صنعت به نظر مي‌رسد علاوه بر حركت مجدد قيمت‌ها در اين بازار  لوازم يدكي كيا به‌سوي تعادل سازي برخي برندهايي كه درصدد بازگشايي مجدد ثبت سفارش بودند نيز به جمع رقباي بازار خودروهاي وارداتي افزوده شوند كه از ميان آنها مي‌توان به برند هاي فولكس‌واگن، بورگوارد و لوكسژن اشاره كرد.

لوازم كيا

در حالي اين اتفاق رخ خواهد داد كه بنابر آخرين اعلام رسمي تعداد خودروهاي مانده در گمرك هاي ايران به بيش از ۱۳ هزار قطعات يدكي كيا  و ۷۰۰ دستگاه رسيده است. البته برخي منابع غيررسمي اين رقم را ۱۵ تا ۱۶ هزار دستگاه و حتي بيشتر عنوان كرده اند .

قطعات كيا

طي مدت زماني كه ثبت سفارش متوقف شده بود، واردكنندگان خودرو علاوه بر دست‌وپنجه نرم كردن با مشكلات زياد  از جمله پرداخت سود ديگر مبتني بر عدم تحويل به‌موقع خودرو با شكايت‌هاي رسمي مشتريان خود نيز مواجه بودند،  به گفته دبير انجمن واردكنندگان ۴۰۰ پرونده قضايي عليه واردكنندگان تشكيل داده اند.
در همين حال با توجه به وضعيت فعلي بازار علاوه بر تعديل قيمت‌ها و حركت آنها به‌سوي قيمت‌هاي واقعي با حضور برندهاي لوازم كيا  جديد شاهد شكل‌گيري رقابت شديدتري ميان برندهاي موجود جديد در بازار خودروي كشورمان خواهيم بود. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/20  ساعت: ۲۰

موتورهاي لامبدا از شركت هيونداي

هيونداي

موتور  لوازم يدكي هيونداي با 3.5 ليتر حجم، نخستين بار همراه سانتافه 2010 عرضه شده بوده است  كه با 276 اسب‌بخار قدرت و 336 نيوتن‌متر گشتاور در كنار سيستم Dual CVVT عملكرد بسيار خوبي را به نمايش گذاشته بود. كيا سورنتو 2011 نيز به اين موتور مجهز است كه در كشورمان كاملاً شناخته شده .
اين موتور با 298 اسب‌بخار، كه به لطف تغييرات بدست آورده  در ECU در خودروي كيا كادنزا عرضه مي‌شود. هيونداي از اين موتور با سيستم تزريق مستقيم سوخت در نمايشگاه اتومبيل 2010 پكن پرده‌برداري كرد.

قطعات هيونداي

موتور بعدي نيز گونه‌ي 3.8 ليتري 24 سوپاپه DOHC است كه 263 اسب‌بخار نيرو و 348 نيوتن‌متر گشتاور توليد شده. اين موتور با كد Lambda MPi شناخته مي‌شود.
اين موتور در جنسيس كوپه قدرتي معادل 306 اسب‌بخار و گشتاور 361 نيوتن‌متر را توليد خواهد كرد. اين موتور بر روي كيا موهاوي و قطعات يدكي هيونداي وراكروز نيز توليد شده است با اين تفاوت كه انتقال نيرو به‌صورت چهار چرخ محرك انجام پذير خواهد بود. اين موتور در كيا موهاوي و وراكروز به ترتيب 276 و 268 اسب بخار خروجي دارد. اين موتور تمام آلومينيومي كه مجهز به دو ميل‌سوپاپ و 24 سوپاپ است، در صورت نصب سيستم تزريق مستقيم سوخت توانايي توليد 333 اسب‌بخار و 394 نيوتون متر گشتاور را داراست كه دقيقاً مشابه نمونه‌ي 2012 جنسيس سدان است.

لوازم هيونداي

بايد گفت اين موتورها گام بزرگي براي لوازم هيونداي محسوب مي‌شوند اما از لحاظ كارايي همچنان با بزرگاني چون تويوتا و ب ام و فاصله دارند. مقاله‌ي تعمير ياتاقان‌هاي آزرا كه چندي پيش منتشر شد نيز يكي از همين سري موتورها بود. يكي از دوستان كه سال‌ها تجربه‌ي كار روي انواع خودروهاي ژاپني آلماني و كره‌اي را دارند توصيه مي‌كردند كه با توجه به شرايط سوخت و آب و هوا و همچنين تقلبي بودن بسياري از روغن‌موتورهاي بازار كشور روغن اين موتورها بهتر است در 5 هزار يا حداكثر 6 هزار كيلومتر تعويض شود. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/17  ساعت: ۱۰

تصاوير لو رفته از نسل سوم كيا

كيا

 

تصاوير جديد از نسل  قطعات كيا سراتو منتشر شده كه بدون كوچك‌ترين پوشش يا استتاري در خيابان‌هاي كره جنوبي ديده شده است.خودروي هاچ بك “كيا ” كه در بازار اروپا تحت عنوان “Cee’d” شناخته مي‌شود، در بازار كره جنوبي تحت عنوان K9 معرفي شده و يا حتي در بازار ايالات متحده آمريكا تحت عنوان “كيا فورت” شناخته مي‌شود، اخيرا با انتشار تصاويري از نسل جديد آن مجددا خبرساز شده است.

ادعاي منابع خبري

طبق ادعاي منابع خبري، پيش بيني شده است كه اين خودرو توسط شركت خودروسازي كيا در نمايشگاه اتومبيل ژنو امسال رونمايي خواهد شد كه در ماه مارس 2018 كار خود را در ژنو سوئيس آغاز خواهد كرد، اما قبل از رسيدن به زمان برگزاري اين نمايشگاه بين المللي بزرگ چهره كامل نسل سوم ” لوازم كيا سراتو هاچ بك” به نمايش گذاشته شده است تا تنها منتظر اطلاعات فني اتومبيل در نمايشگاه ژنو باشيم.

نسل جديد

همانطور كه در تصاوير مشاهده ميكنيد نسل جديد قطعات يدكي كيا سراتو تغييرات زيادي كرده است تا ظاهر آن جذاب و زيبا شود، اما در طراحي كلي خود شباهت زيادي به ديگر محصولات كيا پيدا كرده است كه در اين زمينه مي‌توان به خودروي “كيا استينگر” و همچنين خودروي “كيا اپتيما اسپرت واگن” اشاره داشت كه به ترتيب براي شكل گيري نماي جلو و عقب اتومبيل از آن ها  الگوبرداري شده است.

شايعات كيا

به غير از اين موارد، شايعاتي وجود دارد كه شركت خودروسازي كيا از 3 پيشرانه مختلف بر روي  لوازم يدكي كيا سراتو نسل جديد استفاده خواهد كرد، از جمله يك پيشرانه 1 ليتري 120 اسب بخاري، پيشرانه 1.4 ليتري 140 اسب بخاري و همچنين يك پيشرانه ديزلي 1.6 ليتري با خروجي قدرت 136 اسب بخاري كه از جعبه دنده 6 سرعته دستي و يا 7 سرعته اتوماتيك DCT براي انتقال نيروي خود استفاده مي‌كنند، اما براي تاييد آنان بايد تا معرفي رسمي اين محصول در نمايشگاه اتومبيل ژنو منتظر ماند. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/15  ساعت: ۱۹

به روز كردن فهرست ثبت سفارش خودرو

كيا

سايت ثبت سفارش خودرو (ثبتارش) كه به مدت 6 ماه بسته بود، فهرست خودروهاي سواري مجاز براي ورود به كشور را به روز كرد.
اگرچه در فهرست 58 گانه خودروهاي سواري مجاز به واردات، برندهايي همچون  لوازم يدكي كيا، بي ام و، بورگوارد، رنو، نيسان، تويوتا، سيتروئن، سانگ يانگ، ميتسوبيشي و هيوندا به چشم مي خورند و خودروهاي با حجم موتور بالاتر از 2500 سي سي همچنان اجازه واردات ندارند اما ثبت سفارشي صورت نمي گيرد.

لوازم كيا

بر اساس اين گزارش به روز رساني سايت ثبت سفارش خودرو در حالي است كه مجتبي خسروتاج از آغاز ثبت سفارش واردات خودرو تا جمعه 8 دي خبر داده و گفته بود: البته تا زماني كه مجوز ثبت سفارش همراه با سود بازرگاني و ميزان تعرفه ها اعلام نشود ثبت سفارش انجام نخواهد شد.
برخي فعالان حوزه واردات خودرو به نقل از وزير صنعت خبر داده بودند كه مجوز و دستورالعمل ثبت سفارش خودرو تا روز چهارشنبه 6 دي باز مي شود اما خسروتاج رئيس سازمان توسعه تجارت با  قطعات يدكي كيا بيان اينكه خود در جلسه با وزير حضور داشته است آن را ناشي از برداشت نادرست برخي حاضران در جلسه دانست. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/15  ساعت: ۱۹

معاينه فني خودرو هاي سبك

كيا

افزايش تعداد مراكز معاينه فني خودروهاي  قطعات يدكي كيا سبك توسط استانداري و وزارت كشور تعيين و به شهرداري ابلاغ شده است .
قريب به 10 سال است كه مراكز معاينه فني خودروهاي سبك در حال خدمت رساني به مردم مي باشند و منحصرا به معاينه خودروهاي سبك ختم نمي شود؛ چراكه موتورسيكلت ها نيز در اين مراكز معاينه فني مي شوند.
در مراكز معاينه فني علاوه برمعاينه موتورسيكلت ها، تست دو ديفرانسيل خودرو، تست هيدرواستاتيك كه مختص خودروهاي گاز سوز مي باشد و تست چشمي انجام مي شود .
درغرب كشور فقط در استان همدان تست هاي لازم جهت معاينه خودروهاي گازسوز انجام مي شود.
مدت اعتبار برگ معاينه فني خودرو هاي سبك : مدت اعتبار خودروهاي سبك عمومي بسته به سال توليد 3 تا 6 ماه مي باشد و همچنين خودروهاي شخصي كه صفر مي باشند به مدت 5 سال معاف از معاينه فني و بعد از اين مدت پس از دريافت برگ معاينه فني به مدت 1 سال اعتبار دارد.

لوازم كيا

در مورد خودروهايي لوازم يدكي كيا  كه داراي برگ معاينه فني مي باشند و بعد از مدتي دچار نقص فني مي شوند : در چنين مواردي برگ معاينه فني خودرو باطل مي شود و فرد در صورت بروز هرگونه نقص فني و يا تصادف بايد به مراگز معاينه فني جهت معاينه مجدد مراجعه كرده و برگ معاينه فني جديد دريافت كند.
نظارت و بازرسي مراكز به صورت اتفاقي است، نماينده و يا بازرس از طرف سازمان خودرويي معيوب جهت معاينه فني به مراكز برده و پس از معاينه در صورت تخلف به سازمان اطلاع داده و رسيدگي لازم صورت مي گيرد.

قطعات كيا

اداره محيط زيست استان با استفاده از دستگاه  لوازم كيا كاليبراسيون خودروهاي موجود را تست و در صورت تخلف به سازمان معاينه فني خودرو هاي سبك اخطار مي دهد.
مراجعه مردم به مراكز معاينه فني سفرهاي ايمن تر و همچنين كاهش مصرف سوخت را به دنبال دارد و در اين زمينه بايد فرهنگسازي شود چراكه مراجعه به اين مراكز هزينه نيست بلكه سرمايه گذاري است 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/15  ساعت: ۱۹

نسل دوم پيكانتو وارد بازار شد

كيا

 

معرفي نسل دوم پيكانتو در مالزي آغاز شد.
خودروساز لوازم كيا پيكانتو مدل 2018 را روز 10 ژانويه 2018 براي اين كشور عرضه خواهد كرد.
نسل سوم پيكانتو داراي طول 3595 ميلي متر، عرض 1595 ميلي متر، ارتفاع 1485 ميلي متر و فاصله بين دو محور 2400 ميلي متر است. ارتفاع آن از سطح زمين 141 ميلي متر است. اين خودرو در سراسر دنيا با سه گزينه موتور به فروش مي رسد. آپشن پايه اين خودرو 1.0 ليتري MPI دمش طبيعي سه سيلندر بنزيني با قدرت 67 اسب بخار و گشتاور 96 نيوتون متر است. سپس موتور 1.25 ليتري MPI دمش طبيعي چهار سيلندر بنزيني اين خودرو با قدرت 84 اسب بخار و گشتاور 122 نيوتون متر قرار دارد.

لوازم يدكي كيا

آپشن موتور ممتاز اين خودرو نيز 1.0 ليتري T-GDi توربوشارژ سه سيلندر بنزيني با قدرت 100 اسب بخار و گشتاور 172 نيوتون متر است. گزينه هاي گيربكس اين خودرو شامل دستي پنج سرعته و اتوماتيك چهار سرعته است.
گمان مي رود كيا در مالزي قطعات كيا پيكانتو كاملا جديد را با موتور 1.2 ليتري MPI و گيربكس اتوماتيك چهار سرعته عرضه كند.

قطعات يدكي كيا

ويژگي هاي اصلي در اين خودرو شامل چراغ هاي جلوي پروژكتوري با LEDهاي ديد در روز، دستگيره هاي در كرومي، چراغ هاي عقب LED، ورودي بدون سويچ، سيستم سرگرمي با نمايشگر لمسي 7 اينچي و اپل كارپلي و اندرويد اتو، دوربين ديد پشت، ESC، HSC و شش كيسه هوا است.
كيا هنوز قيمت پيكانتو 2018 را در مالزي اعلام نكرده است. پيش فروش اين خودرو اكنون به صورت آنلاين انجام مي شود. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/15  ساعت: ۱۹

گرند استاركس 12 سرنشينه ي هيونداي

هيونداي

قطعات هيونداي مدل هاي متنوعي از خودروهاي خود را در آمريكا به فروش مي رساند، ولي برخي از اين مدل ها هستند كه ما هيچ وقت آن ها را نديده ايم. مانند گرند استاركس. اين خودرو كه در ديگر بازارها با نام هايي چون آي لود، آي مكس، آي 800 و اچ 1 به فروش ميرسد . دربازار آمريكا بيشتر شبيه به يك ون تجاري مي باشد تا يك ميني ون 12 سرنشينه! طول اين خودرو به اندازه سدونا است با اين تفاوت كه مي تواند 12 سرنشين را در 4 رديف صندلي خود جاي دهد.
رونمايي اين مدل كه نسل دوم اين خودرو مي باشد بيش از يك دهه قبل بوده است ولي براي عقب نماندن اين كمپاني اخيرا يك مدل فيس ليفت از آن معرفي كرده است. اين فيس ليفت شامل يك طراحي قسمت عقب و جلوي جديد است كه چراغ هاي جديد عقب و جلو به زيباتر و دلربا شدن آن كمك زيادي كرده اند.
جلوپنجره  اين خودرو نيز جديد و بزرگ تر از مدل قبل شده . طراحي كابين  كاملا تغيير كرده و شامل يك صفحه نمايش 8 اينچي و فرمان و تريم هاي به روز شده مي شود.

قطعات هيونداي

از آن جايي كه اين مدل يك خودرو تجاري است، نيروي مورد نياز آن از يك موتور توربوديزل 2.5 ليتري تامين مي شود. اين موتور 138 اسب بخار نيرو و 260 پوند فوت گشتاور توليد مي كند و به يك گيربكس 6 دنده دستي متصل مي شود، با انتخاب گيربكس 5 دنده اتومات، بايد موتور 172 اسب بخاري كه 332 پوند فوت گشتاور دارد را براي خودروي خود انتخاب كنيد/
خريداران كره اي مي توانند اين ميني ون را با سيستم دو ديفرانسيل همراه با يك ديفرانسيل قفل شونده سفارش دهند. قيمت اين خودرو از 2.1 ميليون وون آغاز مي شود كه با نرخ ارز امروز، چيزي معادل 20 هزار دلار مي باشد. لوازم هيونداي علاقه مندان اين مدل در بازارهايي مانند اروپا، بريتانيا و استراليا مي توانند به زودي شاهد حضور اين خودرو در خيابان هاي كشورشان باشند. البته اين خودرو هيچ وقت وارد كشور آمريكا نخواهد شد. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/13  ساعت: ۱۰

نشانه هايي از ايراد هاي اصلي خودرو

كيا

مشكل: كلاچ به راحتي پايين مي رود ولي دنده ها عوض نمي شوند
توضيح مشكل: پدال كلاچ را فشار مي دهيد و پدال به زمين مي رسد.  قطعات يدكي كيا با اينكه پدال به زمين رسيده است ولي شما هنوز نمي توانيد دنده ها را عوض كنيد. اين مشكل در برخي خودرو ها ممكن است ناگهاني صورت گيرد و در برخي به تدريج.

لوازم يدكي كيا

توضيح مشكل: هنگاميكه موتور گرم است و دنده را عوض مي كنيد، احساس برخورد آهن در گيربكس مي كنيد. گاهي تعويض دنده خيلي مشكل مي شود.
اتصالات CV يا U خودرو شما فرسوده شده اند.
اتصال گيربكس از تنظيم خارج شده است و يا خراب شده است.
مشكل: دنده كم كردن سخت شده است
توضيح مشكل: با گاز ندادن، دنده اتوماتيك خودرو شما معكوس لوازم يدكي كيا  هاي ناگهاني مي دهد و روان كار نمي كند.
مشكلات احتمالي عبارتند از:
اتصال گيربكس از تنظيم خارج شده است و يا خراب شده است.
ميزان روغن در گيربكس درست نيست.
در گيربكس مشكل دروني ايجاد شده است.
مشكلي در موتور ايجاد شده است.
در سيستمهاي كنترل گيربكس الكترونيكي مشكلي ايجاد شده است.
مشكل: پدال كلاچ به نظر معمولي است ولي دنده نمي توان عوض كرد
توضيح مشكل: پدال كلاچ را فشار مي دهيد لوازم كيا  ولي دنده را نمي توانيد عوض كنيد.سعي نكنيد كه با زور دنده را عوض كنيد. اين مشكل معمولا ناگهاني صورت مي گيرد.
مشكلات احتمالي عبارتند از:
اتصال گيربكس گير كرده است.
در گيربكس مشكل دروني ايجاد شده است.
كلاچ ممكن است كه رها نكند. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/13  ساعت: ۱۰

بهبود باطري هاي بكاررفته در خودروهاي الكتريكي

كيا

تعدادي از سرمايه‌گذاران باتري‌هاي ليتيوم معتقد است قطعات يدكي كيا  باتري‌هاي بكار رفته در خودروهاي الكتريكي نيازمند بهبود قابل‌توجهي به دليل تقاضاي موجود براي ناوگان خودروهاي خودران الكتريكي مي‌باشند.

لوازم كيا

يوشينو در مصاحبه با بلومبرگ گفته كه خودروهاي موردنظر براي سرويس‌هاي اشتراك خودرويي بسيار بيشتر از خودروهاي سنتي مورد استفاده قرار خواهند گرفت.او گفت: يك خودروي مشترك بين 10 فرد به اين معني است كه آن خودرو 10 برابر بيشتر كار خواهد كرد. خودروها يك كاربرد كاملاً جديد خواهند داشت و ما بايد تا زمان يافتن نوع باتري‌هاي مناسب و موردنياز صبر كنيم. آينده باتري‌ها به آنچه كه در آينده جامعه خودران رخ خواهد داد بستگي دارد.

قطعات كيا

آساهي كاسي بزرگ‌ترين سازنده جداساز باتري‌هاي لوازم يدكي كيا جهاني در اواخر دهه 80 ميلادي توليد باتري‌هاي ليتيوم-يوني با پلي استيلن را به عنوان آند آغاز كرد اگرچه كه نهايتاً سوني در سال 1991 و با تجاري كردن اين باتري‌ها براي موبايل‌ها توانست آساهي كاسي را شكست دهد. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/13  ساعت: ۱۰

اطلاعيه سازمان ملي استاندارد درباره صنعت خودرو ايران

هيونداي 

مصطفي حسني: در تاريخ 1381/12/25 تصويب شد كه 55 استاندارد به‌عنوان استانداردهاي الزامي خودروهاي توليدي در نظر گرفته شوند كه از بين آن‌ها 51 مورد به موسسهٔ استاندارد و 4 مورد به سازمان بهينه‌سازي مصرف سوخت و سازمان محيط زيست مربوط مي‌شود. اين استانداردها كه برگرفته از استانداردهاي اتحاديه اروپا بودند عمدتاً به مسائل پايه مثل ترمزگيري، وسايل هشداردهنده، چراغ‌ها، آينه‌ها، كمربند ايمني و … مربوط مي‌شدند و بالاخره با فراز و نشيب‌هاي زيادي اجرا شدند. در اسفند 1395 موسسه استاندارد از افزايش تعداد استانداردها به 85 مورد خبر داد و اعلام كرد بر اساس برنامه‌ريزي و تفاهم صورت گرفته، تعداد استانداردهاي لازم‌الاجرا از ابتداي دي‌ماه 96، 61 مورد و از ابتداي تيرماه 97، 63 مورد و درنهايت از ابتداي دي‌ماه 97، 85 مورد خواهد بود.

قطعات هيونداي 

همچنين اعلام شده بود اگر خودرويي نتواند تا ابتداي دي‌ماه سال جاري 61 مورد استاندارد مذكور را رعايت كند با توقف توليد و عدم شماره‌گذاري روبه‌رو مي‌شود. اكنون از طرف موسسه استاندارد اعلام شده كه توليد 25 خودروي داخلي به همين دليل متوقف شده است كه اتومبيل‌هاي سواري اين ليست عبارت‌اند از: MVM 315 صندوق‌دار، MVM 550، چري تيگو 5، جك J5، سايپا 131 و 132 دوگانه‌سوز، سايپا 141 بنزيني و دوگانه‌سوز، آريو 1500، پژو پارس XUM، وانت تك كابين و دو كابين مزدا و كارا 1700 بنزيني و دوگانه‌سوز، فاو آسا B50f، ليفان 620، ليفان X50، ليفان X60، هيونداي i10
همين‌طور كه مشاهده مي‌كنيد به نظر مي‌رسد اين ليست مي‌تواند با هر معياري تهيه شده باشد غير از استانداردهاي تأييد نوع خودرو!

لوازم هيونداي 

اولين سؤال اين است كه اين خودروها موفق به پاس كردن كدام استانداردها نشده‌اند و آيا ساير خودروهاي موجود آن‌ها را پاس كرده‌اند؟ در مورد اين موضوع مهم هيچ جزئياتي اعلام نشده و مسئولين موسسه استاندارد تنها به اين نكته اشاره كرده‌اند كه استانداردها عمدتاً به مسائل ايمني مربوط مي‌شوند. ما در اين ليست شاهد نام هيونداي i10 هستيم كه يكي از محصولات روز هيونداي است و با مشخصات نزديك به مدل توليدي ايران در اروپا هم عرضه شده. اين اتومبيل در آزمون‌هاي موسسه Euro NCAP موفق به كسب 4 ستاره شده است كه امتياز بسيار خوبي است؛ اما در مقابل، در اين ليست مدل هاچ‌بك پرايد يا تيبا مشاهده نمي‌شوند و احتمالاً توانسته‌اند استانداردهاي ايران را پاس كنند اما هيونداي i10 نتوانسته! هرچند اعلام شده عدم مراجعه خودروساز براي اخذ مجوزهاي مربوطه به اين خودرو، علت جلوگيري از توليد آن بوده است. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/13  ساعت: ۱۰

خودروسازان تاپ جهاني

هيونداي

همچون هميشه خودروسازان تاپ جهاني محصولات مفهومي خود را به منظور قطعات هيونداي  پيش‌نمايش مدل‌هاي جديد خود معرفي مي‌كنند.برخي مدل‌هاي مفهومي هرگز وارد خط توليد نمي‌شوند اما اين روزها نسخه‌هاي واقعي‌تري از آن‌ها وارد بازار شده‌اند. در سالي كه گذشت شايد خودروهاي كانسپت جذاب زيادي در مقايسه با سال‌هاي پيشين رونمايي نشده باشند اما بسياري از آن‌ها طراحي ميخكوب كننده‌اي داشته و حتي برخي نيز وارد خط توليد شده‌اند.

ميني جان كوپر وركس GP كانسپت

ميني كمي دچار بحران هويت شده، حداقل در آمريكا كه اين‌طور است. لوازم هيونداي  امسال اين كمپاني كانسپت تمام الكتريكي را معرفي كرد كه پيش‌نمايشي از اولين محصول الكتريكي اين برند اما خب طراحي آن براي اكثر افراد واقعاً ميخكوب كننده نبود. البته كانسپت جان كوپر وركس GP ثابت مي‌كند كه ميني مي‌تواند محصولات پيست مخوفي توليد نمايد. اين كانسپت به‌طور قابل‌توجهي پهن‌تر از كوپر استاندارد بوده و فيبر كربني زيادي در آن بكار رفته است. استايل گيرا واقعاً موردنياز ميني بوده اما به نظر مي‌رسد ميني بيش از به‌كارگيري اسپويلرهاي عقب بزرگ روي الكتريكي سازي تمركز خواهد كرد. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/13  ساعت: ۱۰

نگاه فراتر بر هيوندايi30

هيونداي

در تمام اين سال ها، قطعات يدكي هيونداي، اين خودروساز بزرگ كره اي نگاهي فراتر بر سري i30 خود داشته است. از سال 2007 كه اولين نسل از اين سري عرضه شد، با هر i30 جديد هيونداي قدمي بزرگ براي سلطه بر بازار بي رمق اروپا و دنيا برداشته است.اينبار نيز منتقدين و كارشناسان دنياي خودرو از مدل جديد i30 به عنوان يك پيشرفت بزرگ براي هيونداي ياد كرده اند. خودرويي هاچبك با تلفيق چندين فاكتور كيفي از طرف كره اي ها با هدف هجوم بر بازار اروپا.
براي i30 مدل 2013 چندين پيشرانه ي بنزينيِ و ديزلي پيش بيني شده است كه در ادامه به آن ها اشاره خوهيم كرد.

قطعات هيونداي

حضور فعال لوازم يدكي هيونداي در بازار ايران از يك طرف و كيفيت بالاي اين مدل ازطرفي ديگر، ما را بر آن داشت تا نگاهي دقيق به اين خودرو بيندازيم. گام نخست تحليل طراحي خارجي i30 است.اگر كوتاه تر شدن شيشه جلويي، متمايل تر شدن قسمت عقب خودرو و حذف دو پنجره ذوزنقه اي شكلِ انتهايي را ناديده بگيريم، چيزي كه باقي مي ماند، يك تقليد صرف از استيل i40 خواهد بود. ظاهر آيروديناميكي خودرو نيز به صورت اغراق آميزي به مدل سه درب 2012 خودش نزديكتر شده و در تلاشي براي جذب مشتريان جوان خشن تر از قبل شده است.

لوازم هيونداي

كاهش 10 ميليمتري فاصله خودرو از زمين و اندكي عريض تر شدن i30 نشان از تاثير پلتفرم velestra و elentra بر اين خودرو داشته است. نكته ديگر حفظ فاصله ي بين محوري نسخه ي قبلي در اين خودرو است كه همان 2.650 متر برايش در نظر گرفته شده است. تنها هيونداي، اندكي i30 جديد را با هدف افزايش فضاي داخلي كابين، طولاني تر و عريض تر از قبلش ساخته است. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/13  ساعت: ۱۰

سوناتا تيونينگ سفارشي

 

تيونر بيسيموتو، سازنده قطعات يدكي هيونداي اديسه ميني‌ون ۱۰۲۹ اسب‌بخاري، براي شركت در نمايشگاه سما با هيونداي همكاري كرده است. آخرين اثر اين تيونر، يك سدان متوسط است كه يك اسب‌بخار بيشتر از قدرتمندترين ماسل‌كار تاريخ قدرت دارد.

 

باور اين موضوع كه قدرت ۷۰۸ اسب‌بخار هيونداي سوناتاي بيسيموتو از همان موتور ۲/۴ ليتري چهار سيلندر موجود در لوازم يدكي  هيونداي سوناتاي ۲۰۱۵ موجود در بازار توليد مي‌شود، بسيار مشكل است.المان‌هاي داخلي مانند پيستون‌ها و ميله‌هاي رابط آلياژي، مسير جديد سوپاپ‌ها و ميل‌سوپاپ و توربوشارژر با فشار زياد. بيسيموتو سوناتا همچنين از يك گيربكس ۶ دنده دستي براي انتقال قدرت استفاده مي‌كند. در همين حال، هنوز مشخص نيست كه چرا اين همه قدرت هنوز فقط به چرخ‌هاي جلو منتقل مي‌شود.

 

در حال حاضر تنها مي‌توانيم تصويري از نماي عقب بيسيموتو هيونداي سوناتا ببينم كه مهم‌ترين تغيير ظاهري، استفاده از يك اسپويلر بزرگ در عقب است. همچنين يك طرح ويژه در بدنه با گرافيك‌هاي بزرگ هيونداي، چرخ‌هاي ۱۸ اينچي جديد، بهينه‌سازي‌هاي ديگر آئروديناميك و رنگ‌آميزي‌هاي آبي، سفيد و مشكي براي اين سدان خانوادگي با ظاهر اسپورتي تدارك ديده شده‌اند. گفته مي‌شود كه اين مدل در درون كابين از امكانات مسابقه‌اي و شمارنده‌هاي جديد بهره خواهد برد. نمايشگاه سما ۲۰۱۴ در ماه نوامبر جايي است كه از اين هيونداي سوناتاي قدرتمند رونمايي مي‌شود. پيش از اين هم بسيموتو از يك جنسيس كوپه هزار اسبي در نمايشگاه سما سال گذشته رونمايي كرده بود. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :safaralamo
تاريخ: 1396/10/11  ساعت: ۱۶

آمار فروش هيونداي در سال

هيونداي

فولكس‌واگن تنها شركتي نيست كه به دنبال خلع تويوتا هيونداي  به عنوان بزرگ‌ترين خودروساز جهان و سلطه بر بازار خودروي جهان است، بلكه جاه‌طلبي حتي به شركت‌هاي كره اي نيز رسوخ كرده است و ديگر اين شركت‌ها را نمي‌توان با 20 سال گذشته آن‌ها قياس كرد.

قطعات يدكي هيونداي

قطعات هيونداي و كيا نيز با شتاب بيشتري نسبت به هر شركت ديگري در حال توسعه بازارهاي خود مي‌باشند. اين دو شركت خواهر، اعلام كرده‌اند كه به لطف فروش بيش از انتظار در بازارهاي برزيل، چين و هند، مخصوصاً براي شاسي بلندهاي توسان و سانتافه، در سال جاري پيش‌بيني فروش 8 ميليون دستگاه خودرو را دارند.

لوازم يدكي هيونداي

در بيانيه  لوازم هيونداي به هدف 7,860,000 دستگاه در سال 2014 اشاره شده كه در ده ماهه نخست سال تا 6,550,000 دستگاه آن محقق شده است. بنابراين رسيدن به فروش 8 ميليوني تا انتهاي سال، كاملاً در دسترس مي‌باشد.در مقايسه با اين آمار، بايد فروش فولكس‌واگن را متذكر شد كه در سال 2013 توانسته 9,730,000 دستگاه خودرو را به فروش برساند و پشت سر تويوتا با فروش 9,980,000 دستگاه قرار بگيرد.

  

:
برچسب‌ها:

[ ]